пошук  
версія для друку
27.02.2007
джерело: www.helsinki.org.ua

Міністерство юстиції України готує пропозиції щодо гуманізації системи виконання покарань, зокрема для неповнолітніх

   

Міністерство юстиції України готує пропозиції щодо гуманізації системи виконання покарань, а також розвитку в країні ювенальної юстиції. Про це йшлося 27 лютого у ході зустрічі Міністра юстиції Олександра Лавриновича з представником Дитячого Фонду Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні Джеремі Хартлі.
„Україна прагне позбавитися європейського лідерства щодо кількості осіб, які відбувають ув‘язнення, зокрема, й щодо кількості установ виконання покарань для неповнолітніх”, - наголосив у ході зустрічі Олександр Лавринович.
Міністр юстиції поінформував представника ЮНІСЕФ, що в четвер 1 березня на засіданні Кабміну будуть розглянуті законодавчі ініціативи уряду, які передбачають гуманізацію кримінального законодавства, в тому числі через часткову декриміналізацію діянь, а також через запровадження підходу до вибору міри покарання за злочин. Однією з складових цієї ініціативи, за словами Міністра юстиції, є питання пом‘якшення покарань для неповнолітніх.
„У сфері виконання покарань щодо неповнолітніх уряд планує відмовитися від концепції, що застосовується для повнолітніх осіб. Україна прагне максимально можливого переходу від принципу кримінального покарання до принципу відновного правосуддя – відновлення правопорушниками прав потерпілих”, - зазначив Міністр.
У ході зустрічі Джеремі Хартлі підкреслив, що у 2007 році Україна має представити в ООН 3-й та 4-й Національний звіт з питань впровадження Конвенції про права дитини в України. Цей звіт є складовою підготовки України до Спеціальної сесії ООН в інтересах дітей, що відбудеться у вересні цього року. Національні звіти всіх країн-учасників Конвенції стануть основою звіту Генерального Секретаря ООН про становище дітей у світі.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль