пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200705
03.03.2007 | Ольга Гончарова, Харківська правозахисна група

Протест затриманих в ІТТ м.Комсомольська

   

20 лютого В ізоляторі тимчасового тримання міського відділу міліції у Комсомольську Полтавської області 13 затриманих порізали собі руки на знак протесту проти незадовільних умов утримування й заборони передавати до ІТТ передачі.
Шістьом з постраждалих надали медичну допомогу. Лікарі констатували, що різані рани передпліччя різної глибини життю затриманих не загрожують. За неофіційною інформацією, поранення були завдані тюбиком від зубної пасти.
Представники міської міліції переконують, що харчування в ізоляторі навіть ліпше, аніж в інших таких установах, наводять приклад обіднього меню: борщ, гречана каша та битки із яловичини.
Анатолій Дейнега, заступник начальника міського відділу міліції: «Я не думаю, що десь затриманим дається більше ніж у нас. Зазвичай, 5грн.50 копійок витрачається, у нас – 7,70 і ми зараз укладаємо угоду, якщо у нас перебуває менша кількість затриманих, то ми можемо на них витрачати залишки тих сум і говорити із завідуючою столової, щоб щось їм добавити.»
Прокуратура Полтавської області за результатами перевірки цього інциденту повідомила, що умови утримання заарештованих у Комсомольському ізолятору тимчасового тримання визнані незадовільними. Про це журналістам повідомив прокурор Полтавської області державний радник юстиції 3-го класу Віктор Войцишен.
Зокрема, повідомив В. Войцишен, в усіх камерах ізолятора температура нижче встановленої норми, приміщення перебувають в антисанітарному стані. Крім того, продукти харчування, зазначив прокурор, спецконтингент отримує в нормах, що не відповідають вимогам, встановленим законодавством. Через це родичі заарештованих, за згодою з керівництвом Комсомольського МВ, щодня передають продуктові передачі, хоча згідно із Законом особи, які утримуються під вартою, мають право отримувати їх лише двічі на місяць, – наголосив прокурор області.
За словами В.Войцишена, за результатами прокурорської перевірки начальнику УМВС України в Полтавській області внесено подання з вимогою усунути виявлені порушення, вирішити питання про проведення службової перевірки та притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль