пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
07.03.2007
Боротьба з торгівлею людьми
джерело: www.oglyadach.com

Сто тисяч українців продали в рабство (розширено)

   

Від торгівлі людьми постраждали близько 100 тисяч українців. Про це сьогодні повідомив координатор Програм з протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Фредрік Ларссон під час брифінгу в МЗС.

При цьому він посилався на звіти, отримані МОМ.

Ларссон зазначив, що рівень трудового рабства в чотири рази перевищує сексуальне рабство. В цьому контексті Ларссон додав, що навряд чи ця цифра є правдивою, оскільки більшість жертв сексуального рабства відмовляється зізнаватися в цьому.

Представник МОМ зауважив, що Україна проводить дуже багато різних заходів щодо протидії торгівлі людьми, зокрема, в МЗС відкрита спеціальна секція з цієї проблеми. Він також додав, що Україні є першою країною у світі, яка має законодавство та державний відділ, який займається протидією торгівлі людьми.

Також активну участь у вирішенні цієї проблеми, за словами Ларссона, приймає українське суспільство разом з церквами і громадськими організаціями.

В той же час, він звернув увагу, що без підтримки світової громадськості ця проблема не може бути вирішена. Ларссон переконаний, що для Європи дуже важливим є те, щоб українці могли безпечно подорожувати за кордоном.

Міжнародна організація з міграції за останні п’ять років надала допомогу 3200 громадянам України, які перебували у рабстві. Цих громадян було знайдено у 52 країнах, 20 з яких є членами ЄС. Звичайно, найбільше українці потрапляють у рабство у сусідніх країнах — Росії, Польщі та Туреччині.

Ларссон наголосив, що разом з роботою, яку проводить МОМ та Україна по допомозі постраждалим, необхідно проводити й роботу по притягненню до кримінальної відповідальності винних.

Він додав, що в Україні на сьогоднішній день існує п’ять спеціальних притулків для людей, що перебували у рабстві, спеціальні лікарні для них, а також служби, що надають психологічну допомогу потерпілим та сприяють їх працевлаштуванню.

Нагадаємо, сьогодні ООН розповсюдила інформацію, згідно з якою жертвами торгівлі людьми у світі щорічно стає мільйон людей
Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль