пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200708
14.03.2007 | Георгій Кобзар

Процедуру реєстрації неприбуткових організацій необхідно спростити

   

Як повідомила 14 березня Прес-служба Мін’юсту, уряд вважає невиправдано обтяжливою процедуру утворення в країні неприбуткових організацій – політичних партій, громадських організацій, благодійних організацій тощо – та має намір її спростити. Про це заявив Міністр юстиції Олександр Лавринович по закінченню засідання Кабінету Міністрів, на якому були обговорені засади реформування системи державної реєстрації юридичних осіб.

Міністр повідомив, що, на думку уряду, законодавчий стан справ у цій сфері дискримінує неприбуткові види діяльності, ускладнює формування інститутів громадянського суспільства та гальмує реалізацію конституційного права громадян на свободу об’єднання.

Кабінет Міністрів пропонуватиме спростити складну процедуру реєстрації громадських формувань та порядку набуття ними статусу юридичних осіб. Зокрема, скасувати подвійну реєстрацію неприбуткових організацій та, відповідно, подвійну плату за реєстрацію. На сьогодні реєстрація здійснюється за спеціальною процедурою в органах юстиції та за загальною процедурою реєстрації юридичних осіб у державного реєстратора.

В результаті, за словами Міністра юстиції, процедура буде спрощена при реєстрації об’єднань громадян (у тому числі професійних спілок), благодійних організацій, політичних партій, творчих спілок, адвокатських об’єднань, а також торгово-промислових палат, бірж, інших установ та організацій.

Крім того, повідомив Олександр Лавринович, Міністерство юстиції пропонує розглядати запропоновані кроки як перший етап реформування системи реєстрації юридичних осіб. Через певний час, зазначив Міністр, Мін’юст також запропонує на розгляд уряду концепцію реформування в країні системи реєстрації юридичних осіб.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори