пошук  
версія для друку
20.03.2007

Верховний Суд звільнив з-під варти журналіста Володимира Лутьєва

   

15 березня 2007 року рішенням Верховного Суду України було скасовано вирок апеляційного суду міста Севастополя щодо кримського журналіста Володимира Лутьєва і звільнено з під варти в залі суду. Цим же рішенням справу направлено на новий розгляд у той же суд, але в іншому складі суддів.  В судовому засіданні взяла участь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Ніна Карпачова. Вона підтримала висловлені захисником Віктором Овєчкіним доводи про наявність істотних порушень вимог КПК України під час досудового та судового слідства, зокрема права на захист, побудова обвинувачення на доказах, здобутих з порушенням вимог діючого законодавства, неналежне оформлення протоколів проведення слідчих дій тощо.

12 липня 2006 року Севастопольський Апеляційний суд під головування судді Євгена Соловйова виніс вирок редактору газети «Євпаторийская неделя» та Інтернет-видання «Крымский майдан. Зона противостояния», згідно якого Володимира Лутьєва було засуджено до 8 років позбавлення волі та стягенння 100 тисяч гривень компенсації на користь позивача Миколи Котляревського. Сам позивач не був присутній під час виголошення судового рішення, оскільки знаходиться у карному розшуку.
Володимира Лутьєва було заарештовано на початку листопада 2002 року за підозрою в організації вбивства депутата ВР Криму Миколи Котляревського.
Судовий розгляд справи тягнувся декілька років, у 2003 році після протестів журналістських організацій та уповноваженої з прав людини суд звільнив Лутьєва на підписку про невиїзд, однак у травні 2005 році його знову взяли під варту. Весь цей час Лутьєв перебував за гратами. Чимало експертів та юристів заявляли про замовний характер справи, спрямований проти журналіста, який викривав у своїй газеті зловживання правоохоронних органів.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль