пошук  
версія для друку
21.03.2007

Облдержадміністрація не дозволить міліції затримувати безвинних людей на вулицях

   

Відбулось спільне засідання колегії прокуратури Харківської області та Головного управління МВС України в Харківській області, в роботі якого взяв участь заступник голови облдержадміністрації Сергій Стороженко. Під час засідання розглядались питання щодо стану законності, розкриття навмисних вбивств, розбоїв та інших особливо тяжких злочинів за 2006 рік та два місяці 2007 року. Участь у роботі колегії взяли керівники всіх галузевих управлінь, керівники всіх райвідділів міліції, прокурори районів.

Під час засідання колегії заступник голови облдержадміністрації Сергій Стороженко орієнтував присутніх на подальшу роботу, пов’язану із захистом законних прав та інтересів людини. Зокрема, Сергій Стороженко закликав як працівників міліції, так і представників прокуратури припинити будь-які "ігри" із статистичними даними. Як зазначив Сергій Стороженко, облдержадміністрації відомі неодноразові випадки, коли шляхом відмови в порушенні кримінальних справ приховуються від обліку злочини.

Під час колегії заступник голови облдержадміністрації навів приклад останнього звернення громадян, яке пролунало під час прямого ефіру Сергія Стороженка у програмі "Зворотний зв’язок" на обласному державному радіо. Під час ефіру слухачі скаржились заступнику голови облдержадміністрації на те, що в чергових частинах міліції відмовляють у реєстрації заяв про скоєння злочинів. Сергій Стороженко попередив слухачів, що про кожний такий випадок людина може повідомити особисто заступнику голови, і відповідні заходи не примусять себе чекати.

Деякі матеріали стосовно зазначених фактів під час колегії були надані Сергієм Стороженком прокурору області Василю Синчуку з вимогою вжити негайних заходів для захисту законних прав та інтересів громадян.

Ще одна проблема, на яку увагу присутніх на засіданні колегії звернув Сергій Стороженко – незаконні затримання громадян працівниками міліції. Як зазначив заступник голови облдержадміністрації, такі факти реєструються по всій області, а сама тема знов постала великою проблемою. Останній такий випадок під час робочої поїздки до Крсаноградського району тиждень тому особисто були вимушені розглядати голова облдержадміністрації Арсен Аваков та його заступник Сергій Стороженко. На місцевому автовокзалі працівниками міліції був безпідставно затриманий з причини відсутності документів літній місцевий житель, ветеран Великої Вітчизняної війни. Його доставили у райвідділ, де протримали біля трьох годин. Аналогічні випадки відомі в Київському районі міста Харкова.

"Облдержадміністрація категорично проти застосування поліцейських методів до людей, які ні в чому не винні та не порушують громадський порядок", - наголосив Сергій Стороженко. Прокурор області Василь Синчук повідомив заступнику голови облдержадміністрації, що прокуратурою вже порушена справа проти працівників міліції за фактом протиправного затримання громадян.

"Ми і надалі будемо не тільки захищати інтереси правоохоронців у випадках, коли це потрібно, але і будемо критикувати правоохоронні органи за їх помилки та недоліки у роботі, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації, - В противному випадку суспільство, інтереси якого мають захищати всі державні органи, не зрозуміє нас, а імідж правоохоронців буде дуже тяжко зберегти".

20.03.2007 http://www.kharkivoda.gov.ua/news.php?news=4613&subscriber=1

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори