пошук  
версія для друку
21.03.2007
джерело: www.minjust.gov.ua

Рада Європи зробила зауваження Україні

   

Експерти Ради Європи висловили зауваження Україні через відсутність аналізу щодо виконання рекомендацій РЄ з питань управління тюремною системою, які були зроблені за результатами трьох оціночних візитів в Україну.
Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, зауваження прозвучало на адресу Державного департаменту України з питань виконання покарань у ході засідання Україна-Рада Європи з питань управління тюремною програмою, яке відбулося минулого тижня у Страсбурзі.
Крім того, повідомив Міністр, під час засідання у Страсбурзі з боку Ради Європи було висловлене зауваження щодо несвоєчасного подання Департаментом з питань виконання покарань пропозицій до Плану дій щодо реформування тюремної системи України на 2007-2008 роки.
Планувалося, що в Страсбурзі будуть підготовлені пропозиції та затверджений План дій щодо реформування тюремної системи України на 2007-2008 роки. Через несвоєчасне подання інформації, доопрацювання та затвердження плану Секретаріатом Ради Європи відкладено до травня-червня поточного року.
Як повідомлялося, під час засідання у Страсбурзі експерти України та Ради Європи проаналізували зміни, що відбулися в українській пенітенціарній системі у 2005-2006 роках. Зокрема, був заслуханий звіт Державного департаменту з питань виконання покарань про виконання Плану дій щодо реформування тюремної системи України на 2005-2006 роки.
З українського боку в засіданні взяли участь представники Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Державного департаменту з питань виконання покарань, Генеральної прокуратури та Верховного Суду.

***Відповідно до зобов’язань, взятих Україною у 1995 році при вступі до Ради Європи та відображених у Висновку 190 (95) та Резолюції № 1466 (2005) Парламентської Асамблеї Ради Європи, Україна має передати пенітенціарну систему у відання Міністерству юстиції. А також має реалізувати заходи, спрямовані на реформування системи виконання покарань з метою забезпечення дотримання прав людини, приведення умов тримання засуджених та ув’язнених до європейських норм і стандартів.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори