пошук  
версія для друку
29.03.2007
джерело: medpravo.org.ua

Щоб БАДи не наробили біди

   

Після звернення зі скаргою до органів внутрішніх справ на діяльність ще одного псевдомедичного центру, який «лікує» усі, навіть невиліковні, захворювання біологічно-активними добавками (БАД), киянка Д. у січні 2007 року отримала від представників мережі розповсюджувачів компенсацію.

Це стало певним прецедентом, адже до цього часу притягнути до відповідальності розповсюджувачів БАД було практично неможливо: центри не мають адрес, або не називають їх, або такі адреси взагалі не існують; жодного зв’язку з Центрами, що примушують Вас до покупки, у Вас не має, він навіть в документах замовлення та доставки не значиться.

Як правило шахраї діють за наступною схемою:

1. Рекламні оголошення або відео ролики замовляє та розміщує фірма № 1, яка жодного відношення до реалізації БАД не має.

2. Псевдо-інформаційні медичні центри, які знайти та виявити не можливо, займаються примушуванням до покупки.

3. Фірма № 3, що займається доставкою, нічого про центр не знає: її завдання виключно у доставці товару та отримані за нього коштів.

Розслідування подібних випадків, та спільні розслідування з журналістами показали, що довести зв’язок між усіма цими фірмами практично не можливо, а фірма доставки діє на законних підставах.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини» біологічно-активна харчова добавка – це спеціальний харчовий продукт, призначений для вживання або введення до раціонів харчування чи харчових продуктів з метою надання їм дієтичних, оздоровчих, профілактичних властивостей для забезпечення нормальних та відновлення порушених функцій організму людини.

Згідно ж ст. 2 ЗУ «Про лікарські засоби», ліки – це речовини або їх суміші природного, синтетичного чи біотехнологічного походження, які застосовуються для профілактики, діагностики та лікування захворювань людей, запобігання вагітності або зміни стану і функцій організму.

Таким чином, якщо будь-яке рекламне оголошення вводить Вас в оману щодо БАДів, говорячи про них як про ліки, не довіряйтесь! Адже навіть виробництво та розповсюдження БАД віднесено до сфери харчової промисловості.

Будь-які агресивні дії щодо Вас або Ваших близьких, що виражаються в психологічному примусі до придбання БАД є незаконними та повинні бути підставою для звернення до органів внутрішніх справ.

Будьте пильними та завжди консультуйтесь з лікарем, якщо у Вас є проблеми зі здоров’ям.

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль