MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

90% донецьких журналістів визнали наявність цензури

10.04.2007    джерело: www.imi.org.ua

Дев’яносто відсотків опитаних донецьких журналістів говорять про наявність цензури. У Київській і Львівській областях цей показник рівний відповідно 71-72 відсоткам.

Всеукраїнська незалежна медіа-профспілка і Донецька обласна профспілка працівників засобів масової інформації провели «круглий стіл» «Взаємодія ЗМІ з органами влади». На думку журналістів, найбільш закритими залишаються обласне і міське управління СБУ, прокуратура. А ось облдержадміністрацію визнали лідером по відвертості. Порівнюючи відносини між владою і ЗМІ зараз і три роки тому, опитані журналісти відзначили, що істотних змін не відбулося.

За наслідками опитування, кожен третій журналіст отримував погрози в свою адресу, кожний другий, – піддавався тиску. У наший демократичній державі для працівників ЗМІ судові розгляди, напади і незаконні звільнення стали чи не буденним явищем.

Цікава ситуація складається зі свободою слова. Найчастіше журналістам «закривають рот» їх редактори. Вилучення і «кастрація» небажаних матеріалів, вимоги чиновників ознайомитися з текстом і «підправити» його, відмова в публікації – реалії сьогоднішнього дня. Найбільш благополучне існування привілейованих ЗМІ, підгодованих владою і олігархами. До них також віднесли певні приватні і комунальні мас-медіа.

Найчеснішими і об’єктивнішими назвали незалежні видання. У опитування взяли участь 143 людини.

 Поділитися