пошук  
версія для друку
12.04.2007 | Олексій Свєтіков

Чиновникам можна не довіряти, за це журналістів не слід карати

   

5 квітня Кремінський районний суд Луганської області відмовив у задоволенні позову голови Кремінської райради, керівника районний організації Партії регіонів Валентина Рябініна до редакції газети «Міські новини» про захист честі й достоїнства, та відшкодування моральної шкоди.

Більше двох років тому міська газета опублікувала звернення місцевого «помаранчевого» комітету «Кучмістам не керувати», у якому висловлювалася недовіра десяти чиновникам районного рівня, включаючи главу райдержадміністрації В.Рябініна. Чиновник вважав висловлювання недовіри необґрунтованою і звернувся до суду.

Пізніше та ж газета опублікувала замітку пенсіонера Оридороги «Бідність – ознака рабства», у якій також висловлювалася недовіра колишньому (на той час) чиновнику, який звинувачувався у розвалі економіки району. З того часу Валентин Рябінін спочатку очолив районну організацію ПР, а потім разом з нею переміг на виборах до райради.

Суд об’єднав два позови голови райради в одне провадження. Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд послався на практику Європейського суду з прав людини. Вказавши, що висловлення недовіри є оціночним судженням, яке не підлягає спростуванню. І що журналісти мають право на певну провокативність.

Зараз газета Кремінської міськради «Міські новини» не виходить, оскільки рада силами депутатів-регіоналів відмовила їй у фінансуванні (яке не було включено до бюджету). Сьогодні журналісти газети звільнилися, а редактор знаходиться у безоплатній відпустці. Втім, редактор висловив надію на допомогу керівництва обласної організації Партії регіонів. Яке обіцяло вплинути на своїх районних однопартійців.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль