пошук  
версія для друку
26.04.2007 | Юрій Чумак

Україна: рік після виборів. Моніторинг регіонів. Харківщина

   

25 квітня у Харкові відбулась презентація результатів регіонального моніторингу «Рік після виборів».

У заході прийняли участь керівник проекту Ігор Когут голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, регіональний менеджер моніторингу Андрій Когут – представник Громадянської мережі ОПОРА та Михайло Камчатний – голова Харківського відділення Комітету виборців України. Презентував підсумки моніторингу Валерій Дудко – голова Харківської обласної організації «Слобожанський регіональний центр».

Проект «Україна: рік після виборів. Моніторинг регіонів» є продовженням громадської кампанії «Усвідомлений вибір – 2006»і повинен дати можливість для аналізу політичних процесів через призму регіональних політичних подій і явищ. Моніторинг мав на меті надати українцям розуміння суспільно-політичних процесів на всьому українському просторі: це незаангажовані у владу чи політику моніторингово-аналітичні звіти та їх порівняльний аналіз, які є узагальненням оцінки процесів у 10 регіонах України: Волинській, Львівській, Вінницькій, Одеській, Донецькій, Сумській, Чернігівській, Черкаській, Харківській та Херсонській областях України.

Проект «Україна: рік після виборів. Моніторинг регіонів» є ініціативою консорціуму НУО у складі Лабораторії законодавчих ініціатив, Громадянської мережі ОПОРА таКомітету виборців України. Проект здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

У реалізації проекту брали участь регіональні партнери: Центр політичного аналізу та виборчого консалтингу (Луцьк), Центр досліджень регіональної політики (Суми), Слобожанський регіональний центр (Харків).

Буклет «Регіональний моніторинг (рік після виборів). Харківська область» включає такі розділи:

- влада і політика;

- громадянське суспільство;

- незалежні ЗМІ;

- бізнес-клімат.

Щоправда, учасники заходу зійшлися у думці в тому, що «незалежних ЗМІ на Харківщині не існує», отже, на їх погляд, 3-й розділ доцільніше назвати просто «ЗМІ».

При розгляді 1-го розділу, пан Дудко наголосив, що нова (пропорційна) система виборів до місцевих рад призвела до перетворення останніх на політиканські структури. Так, за його словами, 70% рішень Харківської обласної ради є політичними рішеннями, які не пов’язані напряму з соціально-економічним життям регіону.

До того ж, значні проблеми спостерігаються у питанні відкритості діяльності органів влади та місцевого самоврядування. Валерій Дудко назвав такі характерні прояви закритості влади:

-  відсутність доступу до рішень органів місцевого самоврядування (прийняття рішень у «закритому режимі» або одноосібно);

-  ігнорування громадських скарг;

-  проблема ЖКХ (ненадання розрахунків про підвищення комунальної платні);

-  позбавлення акредитації представників ЗМІ з боку прес-служби Харківської міської влади.

І це при тому, що, за словами В. Дудка, чисельність апарату виконкому Харківської міської ради у 1995 р. складала близько 500 чол., а на сьогоднішній день вона збільшена понад у 3 рази. Тобто, вочевидь виявляється неефективність праці місцевих чиновників.

Яких, на жаль, не оминула така «хвороба», як корупція. Були названі такі вияви хабарництва та корупції:

-  корумпованість галузей землевідведення та надання житла у Харкові ( на прикладі справи Г. Бакаляра);

-  корупційність у житлово-комунальному господарстві регіону (на прикладі інвестування КП «Вода»);

-  концесіонування стратегічних комунальних підприємств Харкова (на прикладі купівлі «Харківміськгаз»).

Отже, проблем було названо багато. Учасники заходу відмітили, що за час, що минув з проведення парламентських та місцевих виборів 2006 року, політична ситуація в країні залишається нестабільною, зміни є не прогнозованими та неконтрольованими. Відсутність стратегії розвитку суспільства, невизначеність національної ідеї, необґрунтованість центробіжних тенденцій та некоординованість цілих галузей і політик, відсутність належного рівня комунікації державної влади з громадянами, зв’язку обраних осіб з виборцями, змушують громадянське суспільство звертати все більшу увагу на моніторинг відносин, що складаються між громадянами і владою, відстежувати всі тенденції, досвіди та практики як позитивного, так і негативного характеру.

Планується підготувати й фінальний звіт проекту, що стане аналітичним узагальненням висновків на підставі усіх регіональних звітів.

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори