пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.04.2007
Права жінок
джерело: www.civicua.org

Підсумки круглого столу Захист прав людей з особливими потребами в Чернівецькій області

   

24 квітня 2007 року відбувся круглий стіл “Захист прав людей з особливими потребами в Чернівецькій області”, який проводила Чернівецька обласна громадська організація “Права людини” рамках проекту „Правозахисна Консолідуюча Програма “Схід - Захід” для жінок з особливими потребами” спільно з громадською організацією „Фундація прав людини”.
Після оголошення результатів піврічного моніторингу регіональної преси щодо висвітлення проблем людей з особливими потребами, обговорювались проблеми, що виникли з прийняттям Постанови КМУ “Про Порядок забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і формування відповідного державного замовлення” – інвалідам доводиться збирати та надавати одні й ті ж самі довідки різним структурам, люди похилого віку не можуть отримати безкоштовно милиці, інші засоби для допомоги пересування без оформлення інвалідності. Крім того, зміни в вітчизняному законодавстві, не дозволяють залишати “гуманітарні” автомобілі, інвалідні візки в сім’ях померлих інвалідів, що погіршує й без того важкий матеріальний стан сімей інвалідів.
Круглий стіл дозволив виявити коло проблем інвалідів Буковини:
• люди з особливими потребами стикаються з образами при спробах використати своє право на безкоштовний проїзд на автобусах, що курсують по області;
• незадовільний стан доріг області робить взагалі недоступними хутори, де більшість населення – інваліди та люди похилого віку;
• в м. Чернівці звужуються тротуари за рахунок будівництва сходів до комерційних закладів в центрі міста – неможливо проїхати ні інваліду-візочнику, ні дитячому візочку;
• при спробі захистити свої права люди з особливими потребами стикаються з намаганнями владних структур зробити їх винними, налаштувати проти інваліда-скаржника сусідів або громаду села, що додає ще більших душевних страждань шукачам захисту прав.
Робота круглого столу висвітлювалась в передачі міської телерадіокомпанії “Чернівці” в передачі “Чернівецький репортер” 25.04.07.
На круглому столі були присутні представник обласного Управління соціального захисту населення, Чернівецької облдержадміністрації, соціально-економічного видання “Ділова Буковина”. За результатами круглого столу складено протокол, який буде передано до регіональних державних структур.
Чернівецька обласна громадська організація “Права людини” разом з Чернівецькою обласною асамблеєю інвалідів, очолюваною Марією Кирилюк, запланували протягом травня-червня 2007 р провести тренінг для людей з особливими потребами з використання Кодексу адміністративного судочинства України для захисту своїх прав.
Автор : Гюльнар Назарова, Голова Чернівецької обласної громадської організації "Права людини"


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль