пошук  
версія для друку
03.05.2007
джерело: maidanua.org

Волю Уміді Ніязовій!

   

Уповноваженому Верховної Ради України з питань прав людини
Ніні Карпачовій

В Ташкенті до 7 років ув’язнення засуджена журналіст і правозахисник Уміда Ніязова. Транспортна прокуратура Узбекистану сфальсифікувала проти неї декілька кримінальних справ по статтях - "Незаконний перетин кордону", "Контрабанда" та "Збір і розповсюдження матеріалів , що загрожують суспільній безпеці.
По-злодійськи, без попередження, щоб на суді не змогли бути присутніми журналісти і спостерігачі, влада Узбекистану підвели чергову риску в тривалому процесі переслідування людей за свої погляди і професійну діяльність.
У тоталітарного режиму Узбекистану зараз є тільки один вихід – звільнити Уміду Ніязову і припинити переслідування інакомислячих. Або постійно відчувати на собі тиск світової спільноти, всіх людей, які не припинять свою боротьбу за звільнення Уміди Ніязової і інших політичних ув’язнених в Узбекистані.

За даними мережі міжнародних журналістів «КавкАзія» вперше Уміду Ніязову затримали 22 січня цього року на киргизько-узбецькому кордоні і чотири дні про неї не було жодної інформації. 26 січня рідні і близькі розшукали її в транспортній прокуратурі міста Ташкента.

Політологи переконані , що арешт та засудження У.Ніязової – не що інше як політичне замовлення, репресія за інакомислення. " Вона не є ніяким розповсюджувачем ідей фундаметалізму. Вона лишень критикувала політику президента Узбекистану Іслама Карімова. Дуже часто пропонувала свої шляхи виходу з економічної і політичної криз", - говорить незалежний політолог, колишній ташкентський дипломат Ташпулат Юлдашев.

Уміді Ніязовій – тридцять два роки. Вона працювала в представництві міжнародної організації Internews Network в Узбекистані, потім в ташкентській філії організації Freedom House. Останнім часом була незалежним правозахисником. В звітах правозахисної організації Human Rights Watch, знайдених в комп’ютері У.Ніязової, опубліковані свідчення очевидців кривавих андижанських подій травня 2005 року в Узбекистані.

Міжнародна спільнота розпочала масштабні акції протесту проти рішення ташкентського суду. Українські активісти уже зібрали більше 200 підписів на підтримку Уміди Ніязової на порталі http://www.petition.org.ua/?action=view&id=349
Звертаємось до Вас дати правову оцінку дій узбецької влади і приєднатися до голосів протесту.

 

дивись також:

Заявление Центра экстремальной журналистики

В Узбекистане продолжается суд над независимой журналисткой

14 правозахисних організацій закликають владу Узбекистану звільнити журналістку Уміду Ніязову

Українська та узбецька влади: злочини без покарання

Міжнародний комітет із захисту журналістів вимагає звільнити Уміду Ніязову

Збір підписів на підтримку Уміди Ніязової


 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль