пошук  
версія для друку
04.05.2007 | Юрій Чумак

Обрані місця із листування з чиновниками – 3

   

Враховуючи, що моя судова тяжба із Президентом щодо надання вихідних даних про його засекречені незаконними грифами укази, досі триває, (див. http://www.khpg.org/index.php?id=1167058500&w=%DE%F0%B3%E9+%D7%F3%EC%E0%EA) я вирішив «піти в обхід».

З огляду на те, що на Міністерство юстиції України покладені обов’язки щодо здійснення відповідно до законодавства державної реєстрації нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, забезпечення функціонування єдиної системи правової інформатизації, ведення Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів та надання інформації з його бази даних, я і надіслав до Мін’юсту інформаційного запиту такого змісту:

 

№ 68/07 від «30» березня 2007 р.                       

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ

ЩОДО НАДАННЯ ПИСЬМОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

 

Міністерство юстиції України

Лавриновичу О.В.

01001 м. Київ, вул. Городецького, 13

 

Громадянина України

Чумака Юрія Володимировича

 61002, м. Харків, вул. Іванова, б. 27, кв. 4

 

Шановний Олександре Володимировичу!

 

Я є заступником редактора бюлетеня Харківської правозахисної групи «Права людини». Як громадянин України, учасник правозахисного руху і журналіст за фахом, на підставі статті 34 Конституції України, статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію» №2657-ХІІ від 02.10.92, статей 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» №2782-XII від 16.11.92, з метою належного забезпечення мого громадянського і професійного права на інформацію, прошу Вас надати наступну письмову інформацію:

 

1. Назви та вихідні дані (номер і дату) Указів Президента України, що мали обмежувальні грифи («Опублікуванню не підлягає» та «Не для друку»).

2. Перелік указів з числа зазначених у п.1, з яких обмежувальні грифи було знято.

 

Наголошую, що я прошу надати не тексти відповідних Указів Президента, що засекречені незаконними (не легітимізованими жодним Законом України) обмежувальними грифами, а лише їх назви та вихідні дані.

 

Прошу Вас взяти до уваги, що цього запита надіслано у рамках підготовки редакційного матеріалу.

 

Заздалегідь дякую Вам за увагу до цього запиту і сподіваюсь, що Ваша компетентна співпраця відповідатиме проголошеному керівництвом держави курсу на реалізацію принципу верховенства права та забезпечення прозорості діяльності органів влади.

 

Відповідь та передбачене ст. 33 Закону «Про інформацію» повідомлення прошу надіслати у визначений вказаним Законом строк за адресою:

61002, м. Харків, вул. Іванова, б. 27, кв. 4.

 

Зі щирою повагою

Юрій Чумак

 

 

4 травня я отримав відповідь, яку, точніше, можна трактувати як відмову у наданні інформації:

 

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ

УКРАЇНИ

01001 м. Київ,

вул. Городецького, 13

Тел./факс (38-044) 278-37-23

 

24.04.2007, № 34-45-655

На № 68/07 від 30.03.2007                                                                                                                  

 

Чумаку Ю.В.

61002, м. Харків,вул. Іванова, 27, кв. 4

 

 

Про надання відомостей

про укази Президента України,

що мають позначки

«Опублікуванню не підлягає»

 та «Не для друку»

 

Шановний Юрію Володимировичу!

 

Міністерство юстиції України розглянуло Ваше звернення із проханням повідомити дати, номери та назви указів Президента України, що мають позначки«Опублікуванню не підлягає» та «Не для друку», і повідомляє.

Відповідно до статті 30 Закону України від 2 жовтня 1992 року № 2657-ХІІ «Про інформацію» конфіденційна інформація – це відомості, які знаходяться у володінні, користуванні або розпорядженні окремих фізичних чи юридичних осіб і поширюються за їх бажанням відповідно до передбачених ними умов.

Стосовно інформації, що є власністю держави і знаходиться в користуванні органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, з метою її збереження може бути відповідно до закону встановлено обмежений доступ – надано статус конфіденційної. Порядок обліку, зберігання і використання документів та інших носіїв інформації, що містять зазначену інформацію, визначається Кабінетом Міністрів України.

Статтею 37 зазначеного Закону України передбачено, що не підлягають   обов’язковому наданню для ознайомлення за інформаційними запитами офіційні документи, які містять у собі конфіденційну інформацію.

Відповідно до статті 7 Указу Президента України від 10 червня 1997 року № 503 «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності», акти Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, які не мають загального значення чи нормативного характеру, та акти з обмежувальними грифами офіційно оприлюднюються шляхом надіслання відповідним державним органам та органам місцевого самоврядування і доведення ними до відома підприємств, установ, організацій та осіб, на яких поширюється їх чинність.

 

На підставі зазначеного, відсутні правові підстави для надання Вам переліку указів Президента України, що мають обмежувальний гриф.

Також повідомляємо, що у Міністерстві юстиції відсутня інформація про укази Президента України, з яких зняті позначки «Опублікуванню не підлягає» та «Не для друку», тому надати Вам перелік таких указів Президента України немає можливості.

 

З повагою,

Заступник Міністра    Підпис    І.Г. Богословська

 

 

Коментувати цей черговий витвір чиновницького «мистецтва» я не маю ані часу, ані натхнення…

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори