пошук  
версія для друку
10.05.2007 | Георгій Кобзар

Нові тарифи на газ для населення припинені на всій території України

   

Дзержинський районний суд Харкова 8 травня прийняв до виконання позов голови Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Арсена Авакова, поданий їм від свого імені та в інтересах жителів Харківської області, про скасування постанови Національної комісії регулювання електроенергії (НКРЕ) від 19 грудня 2006 р. (№1672) «Про роздрібні ціни на природний газ, який використовується населенням».

За словами губернатора, суд призупинив дію цієї постанови та п.8 постанови Кабінету Міністрів від 29 квітня 2006 р. (№605) «Про деякі питання діяльності НАК «Нафтогаз України». Суд заборонив ВАТ «Харківгаз» і ВАТ «Харківміськгаз» відключати від мереж газопостачання споживачів, які не розрахувалися за спожитий природний газ за діючим допоки завищеним тарифом.

Арсен Аваков – губернатор: «Це міра надзвичайного реагування, яка, на мій погляд, повинна змусити уряд невідкладно зайнятися цим питанням і протягом короткого часу прийняти необхідне рішення».

Постановою НКРЕ були встановлені тарифи на газ, які набули чинності 1 січня 2007 р. Постанова комісії була прийнята відповідно до постанови Кабміну, у якій рекомендувалося встановити ціни на газ диференційовано, залежно від обсягів споживання.

На початку 2007 р. у ХОДА почали надходити звернення громадян із приводу того, що тарифи на газ завищені, і це ставить їх у важке матеріальне становище й порушує право на гідний життєвий рівень, закріплене ст.48 Конституції України. Обіцянки переглянути ситуацію давалися на вищому урядовому рівні, але ціни на газ для населення не змінилися. У зв’язку з погіршенням рівня життя населення області, особливо сільського, А.Аваков 4 травня 2007 р. звернувся із позовом до суду.

Аваков вважає, що нові тарифи розраховані з явними порушеннями. Головний їхній принцип – використовуєш більше 6 тисяч кубометрів газу в рік – плати за подвійним тарифом – 980 гривень за тисячу кубометрів. При цьому розрахунки НКРЕ проводилися з урахуванням торішньої зими, самої холодної за останні 10 років, коли люди споживали більше газу для опалення своїх будинків. Тепер же виходить, що кожний третій українець, що користується газом для опалення, повинен платити за нього вдвічі більше.

Віднині, говорить Аваков, за газ слід платити за старою ціною, яка діяла до початку року –470 гривень за тисячу кубів. У НКРЕ поки що втримуються від коментарів.

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори