пошук  
версія для друку
15.05.2007
джерело: www.imi.org.ua

Журналісти боротимуться за доступ до екологічної інформації

   

В Україні стартував проект “Реалізація права на доступ до екологічної інформації”, представником якого у Львівській області є громадська журналістська екологічна організація WETI. Фінансову підтримку проектові надає Міжнародний Фонд “Відродження”.
Учасники проекту планують дослідити можливості доступу до екологічної інформації на центральному та регіональному рівнях та активними діями сприяти припиненню незаконної практики обмеження доступу до екологічної інформації, подавати пропозиції для налагодження механізмів даного доступу та проводити інформаційно - освітні заходи для громадськості.
Окрім цього при порушеннях прав громадян на доступ до екологічної інформації активісти планують створити прецеденти судового оскарження таких порушень. Учасники проекту матимуть змогу отримати юридичну консультацію у адвоката В’ячеслава Якубенка.Така діяльність спрямована на виконання положень Оргуської Конвенції, яку Україна ратифікувала однією із перших, ще в 1999 році. Даний документ гарантує доступ до інформації, участь громадськості в процесах прийняття рішень та доступу до правосуддя. Держава повинна розробити інформацію з усіх питань державного управління, зокрема і стану довкілля та екологічної політики, та поширити її усіма можливими способами – починаючи від надання за інформаційними запитами, оприлюдненням через бібліотеки та закінчуючи друкованими ЗМІ, телебаченням, радіо та мережею Інтернет.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори