пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
29.05.2007
Права дітей
джерело: slk.org.ua

Рівний доступ до освіти

   

Кількість студентів-«бюджетників» у Харківській області збільшилась у минулому році на 5,6 тисяч чоловік.

При цьому, як повідомила заступник голови облдержадміністрації Людмила Бєлова, дві категорії студентів стали одержувати спеціальну підтримку облдержадміністрації. Це діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, а також здібні діти – лауреати учбових олімпіад різних рівнів, члени Малої Академії наук.

Заступник голови облдержадміністрації також повідомила, що Харківська область – єдина в Україні, яка має в бюджеті кошти для безвідсоткової позики тим, кому для навчання на бюджетній основі не вистачило кількох балів. Це сироти, малозабезпечені, а також студенти, які поступили на спеціальності, потрібні в сільських районах області: майбутні лікарі, вчителі, фахівці сільського господарства.

Крім того, Харківська область у цьому році вперше одержить цільову державну субвенцію на забезпечення програми «Рівний доступ до якісної освіти», повідомила Людмила Бєлова. Кошти будуть направлені на комп’ютеризацію шкіл і підключення їх до глобальної мережі Інтернет. За її словами, дотепер, якій школі, скільки виділяти грошей на комп’ютеризацію, визначав Київ. Цього року райони самі розподілятимуть ті кошти. Людмила Бєлова також повідомила, що в обласному бюджеті передбачена спеціальна субвенція для обладнання шкільних кабінетів – близько 3 млн. грн.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль