пошук  
версія для друку
31.05.2007
джерело: www.lenta.ru

Сова випустила збірку лексикону журналістів

   

Інформаційно-аналітичний центр "Сова" представив 29 травня в незалежному прес-центрі в Москві наукову збірку "Мову ворожнечі проти суспільства", присвячену сучасному лексикону російського друку.

За повідомленням представників "Сови", проведений минулого року моніторинг ЗМІ показав, що практично всі центральні друкарські видання вживають словосполучення, здатні викликати озлоблення однієї соціальної групи проти іншої або навіть спровокувати етнічні зіткнення. Моніторинг, який ліг в основу цієї книги був проведений з 1 вересня по 31 грудня 2006 року.

Як вважають дослідники, прикладом розпалювання міжнаціональної ворожнечі можуть служити заголовки на кшталт "В Москві почалися зіткнення місцевих жителів з дагестанцями" або "Два азербайджанці пограбували рундук". На думку редакторів збірки, не реальність формує мову, а мова - реальність, пише "Каспаров.ru". "Основну масу "мови ворожнечі" продукують журналісти", - заявив один з авторів збірки Галина Кожевникова.

В той же час, пише "Газета", директор центру Олександр Верховський вважає помилковим що знаходиться зараз на розгляді в Держдумі законопроект, що забороняє журналістам обнародувати національність злочинців. "Держава не повинна настільки детально регулювати діяльність ЗМІ", - вважає Верховський. На його думку, такі питання повинні регулюватися редакційною політикою або етикетом.

Інформаційно-аналітичний центр "Сова" був заснований в жовтні 2002 року. Він займається інформаційною і дослідницькою роботою по таких напрямах, як націоналізм і ксенофобія, релігійно-суспільні відносини, політичний радикалізм.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль