пошук  
версія для друку
01.06.2007 | Георгій Кобзар

Керівництво харківського «АВЕКу» вважає, що проти концерну розпочато війну

   

31 травня у прес-центрі інформагентства «STATUS QUO» відбулась прес-конференція на тему «Взаємовідносини влади та бізнесу у Харкові», присвячена конфлікту навколо торговельного центру «Барабашово», зініційованого, на думку С. Сьомочкіна, саме Кернесом.

«Та війна, що розв’язана проти концерну «АВЕК» – розпочата особисто секретарем Харківської міської ради Геннадієм Кернесом, який є лише одним зі 100 депутатів ради», – заявив президент АТ «Концерн «АВЕК і К» Сергій Сьомочкін.

На його думку, зараз на народного депутата О. Фельдмана, що є почесним президентом концерну «АВЕК і К» та членом фракції БЮТ (до речі, сам Сьомочкін – бютівець у харківській міськраді), чиниться тиск, у тому числі – й політичний. Пов’язане це з тим, що напередодні позачергових парламентських виборів Кернес «вислужується» перед своїм партійним керівництвом (останній є членом Партії регіонів).

Нагадаю, що 22 травня, після зустрічі ряду підприємців ТЦ «Барабашово» з керівництвом Харківської міськради, була створена комісія для рішення «проблем харків’ян, що працюють на ринку біля станції метро «Академіка Барабашова».

Коментуючи дії міської влади, пов’язані з перевіркою договорів між підприємцями торговельного центру «Барабашово» і компанією-оператором ТЦ «Харопторг», що входить у структуру концерну, а також договорів оренди землі, що укладені концерном, пан Сьомочкін зазначив, що керівництву концерну не надали офіційних документів про проведення перевірки, невідомо, які саме договори оренди цікавлять перевіряючих, адже на оренду земельних ділянок на території ТЦ «Барабашово» укладено 55 договорів.

С.Сьомочкін відзначив, що конфлікт розв’язаний штучно, тому що на адресу концерну не надходили скарги від підприємців, які торгують на ринку, не подавалися позови й у Господарський суд Харківської області.

Як розповів С. Сьомочкін під час прес-конференції, на ТЦ «Барабашово» працює близько 60 тис. чол. (до речі, представники 39 національностей, що уживаються та знаходять поміж собою спільну мову), площа ринку складає 68 га. За минулий рік до бюджету Харкова сплачено орендної плати за землю близько 15 млн. грн., обсяг ринкового збору (який платять торговці) у 2006 р. склав 17,1 млн. грн.

За словами С. Сьомочкіна, 80% підприємців, що зареєстровані у Харкові, працюють на ринках, серед них значну частку складають ті, що займаються підприємницькою діяльністю на ТЦ «Барабашово».

С. Сьомочкін зазначив, що «готовий обговорювати питання поліпшення економічного стану міста», але тільки з харківським міським головою Михайлом Добкіним як з офіційною особою.

Також С.Сьомочкін заявив, що концерн веде комерційну діяльність по всій Україні (наприклад, у Дніпропетровську, Одесі й Києві), і ніде немає таких проблем, як у Харкові, де «ніхто не може обійти однієї людини». Усе 1,5 мільйонне місто повинно висловити свою думку щодо цієї «однієї людини, яка всім «рулить», – підкреслив С. Сьомочкін. «Війна, що зараз ведеться Кернесом проти концерну «АВЕК», розв’язана проти середнього класу», – зазначив він.

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль