пошук  
версія для друку
05.06.2007 | Юрій Чумак, Олег Мірошниченко

Чиновник – головний ворог харківської преси

   

Головним «ворогом» харківської преси названо чиновника. Так вирішила більшість журналістів, що прийняли участь в опитуванні Харківського прес-клубу. При цьому своїм другом співробітники харківських ЗМІ оголосили прес-службу обласного ГУ МНС.

Такі результати першого в Україні рейтингового голосування серед журналістів, яке пройшло в Харкові в рамках акції «40 днів заради свободи преси». Про це 4 червня повідомили голова Харківського прес-клубу Олександр Швець та виконавчий директор цієї організації Людмила Доля.

За словами О. Швеця, у голосуванні, що тривало протягом 40 днів (див:  http://www.khpg.org/index.php?id=1177514693&w=%DE%F0%B3%E9+ %D7%F3%EC%E0%EA), взяло участь 137 журналістів із Харкова та районів області. 130 із них визначало лідерів в обох номінаціях.

При цьому 20 журналістів до ворогів віднесли всіх українських політиків, у тому числі керівників Харкова та області, незалежно від їхнього політичного забарвлення.

А 7 висловили особливі думки, наприклад: ворогів у преси немає, у журналістів всі вороги – друзі лише колеги журналісти. Особливі думки стосувалися також окремих журналістів, яких оцінювали як добре, так і погано…

Самими відкритими й готовими до співробітництва харківські журналісти назвали прес-службу обласного управління МНС. На думку «акул пера», рятувальники й до преси приходять фактично «за викликом 01» – швидше всіх готові відповісти на питання й надати інформацію про надзвичайні ситуації.

Провідна десятка харківських «друзів преси» виглядає так:

1. Прес-служба ГУ МНС у Харківській області.

2. Леонід Рубаненко, голова об’єднання організації роботодавців Харківщини.

3. Любов Чуб, голова постійної комісії Харківської облради з питань бюджету.

4. Володимир Золотарьов, генеральний директор ЗАТ «Завод «Южкабель».

5. Геннадій Білокур, голова наглядової ради ВАТ «Пивзавод «Рогань».

6. Валерій Дудко, голова Харківського обласного об’єднання Асоціації політичних консультантів.

7. Василь Третецький, радник голови Харківської облдержадміністрації.

8. Геннадій Кернес, секретар Харківської міської ради.

9. Арсен Аваков, голова Харківської облдержадміністрації.

10. Харківська правозахисна група.

Журналісти Харківщини назвали ще 26 особистостей, яких вони вважають друзями преси (серед них – і співголова ХПГ Євген Захаров).

А найголовнішим «ворогом» харківської преси став абстрактний чиновник. Так вирішили 62 журналіста з 137, що прийняли участь в опитуванні Харківського прес-клубу.

Чиновник – це узагальнюючий образ. Якщо скласти його портрет, то він приблизно такий: жінка, віком від 35 років, освіта вища, є ранг державного службовця, характер неврівноважений, демонструє захоплення своїм керівництвом, часто – працівник прес-служби.

Хоча всі визнали, що люди в кабінетах дійсно – найбільше закриті для преси, червоний віник – приз головному ворогу преси вирішено було вручити конкретній людині – срібному призерові антирейтингу Сергію Мусєєву, начальнику ДП «Харківський метрополітен».

Провідна десятка харківських «ворогів преси» така:

1. Чиновник.

2. Сергій Мусєєв, начальник державного підприємства «Харківський метрополітен».

3. Богдан Федак, головний лікар Харківської міської клінічної лікарні швидкої й невідкладної медичної допомоги.

4. Сергій Литвинов, міський голова м. Лозова.

5. Прес-служба Харківської міської ради.

6. Прес-служба Харківської облдержадміністрації.

7. Михайло Добкін, Харківській міський голова, і Геннадій Кернес, секретар Харківської міської ради.

8. Арсен Аваков, голова Харківської облдержадміністрації.

9. Владислав Протас, лідер громадської організації «Міський дозор».

10. Олександр Яковлєв, директор КП «Житлокомсервіс».

Крім них, журналістами називались прізвища ще 27 ворогів преси.

Цікаво, що згідно з вищезгаданими рейтингами, голова ХОДА Арсен Аваков, голова Харківської облради Василь Салигін, секретар Харківської міськради Геннадій Кернес, заступник голови ХОДА Ярослав Ющенко та лідер громадської організації «Міський дозор» Владислав Протас були зараховані до обох списків.

Голова Харківського прес-клубу Олександр Швець повідомив, що віднині оголошується початок нового етапу акції «Ворог преси», у рамках якої харківські журналісти будуть визначати своїх «ворогів» і «друзів» до червня 2008 р.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори