пошук  
версія для друку
13.06.2007 | Юрій Чумак

Харківські прикордонники попереджають: без відповідних документів дитину за кордон не пропустять

   

З початком туристичного сезону значно зросла кількість дітей, яких батьки – громадяни України везуть із собою за кордон. Не зважаючи на те, що законодавчо встановлені правила, що регламентують виїзд дітей за межі країни, діють вже кілька років, непорозуміння, пов’язані з цією проблемою, тривають.

Так, вже 107 дітей не були пропущені через державний кордон на ділянці Харківського прикордонного загону за 5 місяців 2007 р. (за аналогічний період 2006 р. – 84 дитини). Про це 12 червня в прес-центрі інформагентства «STATUS QUO» повідомив  начальник відділу прикордонного контролю й реєстрації штабу Харківського прикордонного загону Олександр Подосокорський.

За його словами, порівняно з аналогічним періодом минулого року, кількість відмов у пропуску через державний кордон дітей, які прямували не у складі груп, збільшилася на 27%.

Основними причинами відмов в пропуску через границю була відсутність доручення від одного з батьків на право вивозу дитини (56 випадків), спроби вивозу дітей за ксерокопією свідоцтва про народження (19), без будь-яких документів (17), а також за документами, що не дають права на перетинання кордону (13), закінчення терміну дії паспортного документу (2).

Також 27 квітня 2007 р. була припинена спроба вивозу до Росії п’ятнадцятирічної дівчинки,  яку громадянин України намагався незаконно провезти за чужим закордонним паспортом.

Як відмітив прес-секретар Харківського прикордонного загону Димитрій Горкольцев, статтею 313 Цивільного кодексу України визначено, що фізична особа, яка не досягла 16 років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або у супроводі осіб, які уповноважені ними. Водночас фізична особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

О. Подосокорський підкреслив, що при вивозі дитини (до 16 років) до Росії, Бєларусі та Молдови, дорослий повинен мати при собі оригінал свідоцтва про народження дитини, нотаріально завірене доручення на обох батьків (якщо дитина супроводжується третьою особою) або одного з батьків (якщо дитина їде з іншим). Також О. Подосокорський відзначив, що якщо в пункті пропуску присутні обоє батьків, але границю разом з дитиною перетинає один з них, то для виїзду до Росії достатньо, щоб другий усно засвідчив, що він не заперечує проти виїзду дитини.

Незнання цих правил призводить до виникнення на кордоні непорозумінь та конфліктних ситуацій. Для того, щоб попередити людей, донести до них відповідну інформацію, харківські прикордонники і провели прес-конференцію.

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль