пошук  
версія для друку
20.06.2007 | Георгій Кобзар

Кабмін ухвалив проект реформування державної та комунальної преси

   

Кабінет Міністрів України ухвалив розроблений Мін’юстом проект Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Як повідомляє прес-служба Мін’юсту, законопроект планується найближчим часом винести на розгляд Верховної Ради України. Відповідне рішення прийнято 20 червня під час засідання Кабміну.

Міністр юстиції Олександр Лавринович зазначив, що законопроект розроблений на виконання зобов’язань України, які випливають з її членства в Раді Європи.

Цей проект визначає способи реформування друкованих засобів масової інформації, випадки безоплатного надання приміщень та майна юридичним особам, що виконують функції редакцій друкованих засобів масової інформації у процесі реформування. Законопроектом передбачено і певні соціальні гарантії журналістам редакцій державних і комунальних друкованих засобів масової інформації.

Реформування передбачається здійснювати в два етапи:

1. Підготовчий етап розпочнеться з дня опублікування Закону. На цьому етапі здійснюватиметься реалізація пілотного проекту для редакцій друкованих засобів масової інформації, які виявили бажання взяти в ньому участь. Перелік таких редакцій за законопроектом повинен затверджувати Кабінет Міністрів України, за поданням Національної спілки журналістів України, погодженим з «центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики в інформаційній та видавничій сфері».

2. Основний етап повинен розпочатися через 2 роки після введення в дію Закону. На цьому етапі, як передбачається урядовцями, і здійснюватиметься реформування друкованих засобів масової інформації. Законопроект визначає кілька способів. Зокрема, вихід органів державної влади та органів місцевого самоврядування із складу засновників ЗМІ, перетворення ЗМІ в офіційні друковані видання, реорганізація редакцій шляхом утворення членами колективу господарського товариства або припинення випуску ЗМІ та діяльності редакції.

Також у законопроект закладено норму про те, що журналістам реформованих редакцій, які досягнуть пенсійного віку та матимуть не менше 20 років страхового стажу на посадах журналістів у державних і комунальних друкованих ЗМІ, стаж роботи зараховуватиметься до стажу державної служби, пенсії будуть нараховуватись із застосуванням порядку нарахування пенсії державним службовцям.

А друковані засоби масової інформації, які не будуть реформовані до 1 січня 2012 року, припинять свою діяльність.

Розробники законопроекту вбачають, що ухвалення цього Закону сприятиме становленню економічно незалежних друкованих засобів масової інформації, створенню належних умов їх діяльності. Це, у свою чергу, сприятиме покращенню інформаційного забезпечення громадян України.

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль