пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
21.06.2007
Права дітей
джерело: www.5tv.com.ua

Громадські організації України, які захищають права людей з вірусом імунодефіциту, обурені заявами Ніколаєнка

   

Громадські організації України, які захищають права людей з вірусом імунодефіциту, звертаються до президента і прем’єра, щоб ті засудили недавні висловлювання міністра освіти Станіслава Ніколаєнка.
Той днями на одному із телеканалів висловився за те, щоб діти із вірусом імунодефіциту НЕ навчалися разом із здоровими дітьми. Активісти вважають такі міркування міністра дискримінацією ВІЛ-позитивних людей і порушенням їхніх законних прав. В ефірі 5-го каналу міністр пом’якшив свою заяву, водночас, засвідчив, що всіх упереджень він сам іще не позбувся.
Станіслав Ніколаєнко, міністр освіти і науки: "Це складне питання і для України і для світу. Ми не повинні вішати ярлик на цих дітей. .Але ми чітко повинні розуміти, якщо існує загроза суспільству, ми повинні вживати адекватні заходи. Хай діти навчаються. Але при яких умовах вирішать фахівці."
Зазначимо, що нині в Україні на медичному обліку перебуває 6 тисяч 278 дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями. Такі діти не становлять загрози інфекції іншим дітям, адже вірус не передається побутовим шляхом, а тільки через кров. Конвенція прав дитини ООН вимагає дотримання всіх прав таких дітей, недопущення їхньої дискримінації та нерозголошення діагнозу.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль