пошук  
версія для друку
26.06.2007
джерело: www.bbc.co.uk

Світовий банк: Україна втратить чверть населення

   

В Україні обговорюють звіт Світового банку, який стверджує, що через 18 років населення України може скоротитися на чверть - або майже на 12 мільйонів людей.

За даними Світового банку, демографічна ситуація в Україні є найгіршою серед країн Східної Європи та колишнього Радянського Союзу.

Серед головних причин такого стрімкого скорочення населення України експерти називають відтік громадян за кордон, низьку народжуваність і високу смертність.

Минулого тижня президент Віктор Ющенко оприлюднив соціальну програму, що має на меті, зокрема, збільшити допомогу найбільш вразливим верствам населення і заохочувати до народження дітей.  Він пропонує збільшити зарплати, пенсії та грошові виплати при народженні дітей.

Однак його опоненти пов’язали появу таких ініціатив з наближенням виборів, назвавши їх невиконуваними через брак коштів у державному бюджеті.

"Нас НЕ 52 мільйони"

Останні прогнози Світового банку є навіть песимістичнішими, ніж прогнози українських демографів, які досі казали, що населення України скоротиться до 2050 року і складе 35 мільйонів.

Міжнародні фахівці вважають, що таке стрімке демографічне падіння може відбутися раніше - вже до 2025 року.

Порівняно з країнами Східної Європи та колишнього СРСР, Україна, за оцінками Світового банку, може втратити найбільше громадян.

Пошуки виходу з демографічної кризи

На думку фахівців, покращити демографічну ситуацію можна не так за рахунок заохочення більше народжувати, а радше за рахунок створення достатньої кількості робочих місць, а також невідкладних реформ у сфері охорони здоров’я, освіти, пенсійного забезпечення тощо.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль