пошук  
версія для друку
27.06.2007 | Юрій Чумак

В Україні вже давно розпущений (розбещений) парламент

   

Так вважає представник фундації «Відкрите суспільство» Юрій Сиротюк, який зустрічався із харків’янами 22 червня, під час проведення круглого столу «Діяльність Верховної Ради V скликання: уроки для політиків і вибори для виборців».

Круглий стіл проводився за підтримки громадської організації «Фонд місцевої демократії», та зібрав провідних політологів, журналістів та інших фахівців Харкова, що цікавляться цією тематикою.

На думку Ю. Сиротюка, після минулих парламентських виборів нардепи втратили комунікацію з виборцями. Проведення виборів за пропорційною основою призвело до дисбалансу представництва різних регіонів у Верховній Раді.

Так, у порівнянні з виборами за змішаною системою, збільшити своє представництво в парламенті змогли лише 7 регіонів України: місто Київ (259 депутатів у порівнянні з 9 в 2002 році), Донецька область (52 проти 21), Луганська область (14 проти 10), Харківська область (14 проти 13), Львівська область (10 проти 9), Сумська область (7 проти 5), а також місто Севастополь (4 проти 2).

Проте, взагалі не представленими у Верховній Раді виявилися 16 областей. Зберегли пропорцію 4 регіони.

У цілому, близько 40 % територіальних громад втратили своїх представників у вищому законодавчому органі влади й місцевих представницьких органах.

«Можна сказати, що більшість партій і блоків формували списки не за професійними ознаками, не за властивостями майбутньої активної представницької діяльності у Верховній Раді, а за якимось іншими. Ми умовно назвали їх «іміджевими» або «корпоративними», – сказав Ю. Сиротюк. За його інформацією, різко впала кількість депутатських запитів, мабуть, тому що нардепи набагато менше зараз цікавляться проблемами своїх виборців, вирішуючи у Верховній Раді «власні питання».

Голова «Фонду місцевої демократії» Ольга Мірошник зазначила, що в усьому цивілізованому світові відбувається розбудова держави завдяки застосуванню політичних методів, а в Україні, на жаль, можновладці керуються особистими бізнесовими інтересами. допоки буде зберігатись така ситуація, годі й сподіватись на сталий розвиток нашої держави.  

На думку пана Сиротюка, нинішній парламент мав найкращі умови для своєї діяльності, втім, він не справився зі своїми обов’язками. «Правляча коаліція займалася політичним рейдерством, намагаючись переобрати на себе всю владу, тому й наразилася на жорсткий опір з боку Президента», – підкреслив представник фундації «Відкрите суспільство» Юрій Сиротюк.

Підсумовуючи, Ю. Сиротюк заявив, що українське суспільство є більш свідомим, моральним та патріотичним, ніж політикум, тому необхідно створити народові умови для дієвої реалізації свого впливу на владу, для широкої громадянської дії.

 

ФОТО Юрія Чумака

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль