пошук  
версія для друку
02.08.2007 | Олег Левицький

Відкритий лист до Генерального прокурора України

   

ТЕРМІНОВО!!!

      Генеральному Прокурору України
      Медведьку Олександру Івановичу.

       адвоката Левицького Олега Володимировича
       (Київська обл., м. Ірпінь, вул. Грибоєдова, 10, 8-050-3555066)
       в інтересах Сусарова Льоми Лечійовича,   
       утримується в Київському СІЗО №13 з 25.06.2007  СКАРГА

Шановний пане Генеральний Прокурор України.


Доводжу до Вашого відома, що граничний 40-денний термін законного арешту чеченця Сусарова Льоми Лечійовича, який був затриманий 17 червня ц.р. за невстановлених обставин, збіг 27 липня. З цього часу його утримування під вартою (Київське СІЗО №13) є незаконним!

За весь час перебування Сусарова Л.Л. під вартою Ваше відомство, в провадженні якого знаходиться справа про його екстрадицію до Російської Федерації на вимогу ФСБ, не надало йому жодної правової допомоги, не дивлячись на неодноразові його заяви та клопотання про це. Більше того, хтось із відповідальних посадових осіб очолюваного Вами державного органу, виконуючи чиюсь вказівку чи діючи на власний розсуд, постійно злісно порушує право затриманого на захист (ст.374 КК України) та чинить інші перешкоди в доступі до справедливого правосуддя.

Вчора, 01 серпня 2007 року, старший помічник прокурора м. Києва з міжнародно-правових доручень Куриленко Р.М. в присутності виконавчого директора Міжнародної Амністії України Антоніни Тарановської в черговий раз відмовила адвокатові в наданні дозволу на побачення із затриманим. Спочатку вона вдавала, що Сусаров Л.Л. ніколи не виявляв бажання мати адвоката. Потім, ознайомившись з цілою кіпою письмових документів, деякі з яких переадресовувались СІЗО на її ім’я, в тому числі і з власноруч підписаними затриманим договорами про надання йому правової допомоги, Ваша підлегла дала зрозуміти, що авдієнція закінчена.

Таким чином було продемонстровано повне небажання чи нездатність Вашого відомства наглядати за дотриманням законності в цій країні. Цей випадок велемовно підтверджує, що в цій країні не гарантуються щонайменше мінімальні стандарти прав людини. І робиться це в тому числі Вашими руками, пане Генеральний Прокурор, або за Вашого потурання, оскільки не знати про цей випадок кричущого порушення Ви ніяк не можете (Омбудсман України вимагає зупинити процес екстрадиції громадянина Росії Льоми Сусарова: http://www.ombudsman.kiev.ua/pres/releases/rel_07_08_01_3.htm).


Враховуючи вищевикладене, прошу:

1. Негайно допустити мене до затриманого Сусарова Л.Л.;
2. Негайно поінформувати адміністрацію Київського СІЗО №13 про моє безперешкодне допущення до утримуваного Сусарова Л.Л. без обмежень кількості та тривалості віч-на-віч;
3. Негайно надати йому і мені для ознайомлення офіційну вимогу запитуючої сторони (РФ) на видачу Сусарова Л.Л. та всі інші матеріали, що надійшли від запитуючої сторони в обґрунтування правомірності видачі, а також ухваленні в цьому зв’язку рішення Генеральної прокуратури України;
4. Провести перевірку по факту порушення права Сусарова Л.Л. на правову допомогу та поінформувати мене про її результати.

P.S. Адвокат Левицький висловлює персональну подяку Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини п. Ніні Карпачовій за ту колосальну роботу, яку провадила вона особисто та працівники її установи в ці критичні для вирішення долі Льоми Сусарова дні.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори