пошук  
версія для друку
06.08.2007
джерело: www.ombudsman.kiev.ua

Н.Карпачова вимагає зупинити процедуру екстрадиції з України до Російської Федерації Л.Сусарова

   

27 липня 2007 року під час особистого прийому Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою заарештованих у Київському слідчому ізоляторі до неї звернувся Сусаров Льома Лечиєвич, громадянин Російської Федерації, 1982 року народження, з приводу загрози його екстрадиції до Росії всупереч вимогам міжнародного та національного законодавства України.

Зокрема, заявник повідомив, що був змушений залишити свою родину, двох малолітніх дітей, виїхати з території Росії та одержати статус біженця у зв’язку з переслідуванням за політичними мотивами. Він вважає, що екстрадиція на територію Росії становить загрозу його здоров’ю та життю.

Вислухавши заявника та вивчивши процесуальні документи, на підставі яких Льома Сусаров перебуває під вартою на території України, Уповноважений з прав людини вважає, що рішення про його екстрадицію підлягає негайному зупиненню.

Так, перевіркою було встановлено, що Льома Сусаров має статус prima facie біженця представництва Управління Верховного Комісара ООН в Баку у справах біженців, який отримано в Азербайджанській Республіці. Це підтверджено представництвом Управління Верховного Комісара ООН в Україні у справах біженців. Відповідно до статті 33 Конвенції ,,Про статус біженців’’ 1951 року забороняється висилати біженців або їх примусово повертати в країни, з яких вони прибули. Ця стаття передбачає, що держави-учасниці не будуть жодним чином висилати або повертати біженців до кордонів країни, де їхньому життю чи свободі загрожуватиме небезпека через їхню расу, релігію, громадянство, належність до певної соціальної групи або політичні переконання.

На даний час Льома Сусаров тримається під вартою на підставі постанови Солом’янського районного суду міста Києва від 20 липня 2007 року про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. У встановлений законом строк на постанову подано апеляцію, яка на даний час ще не розглянута.

Уповноважений з прав людини вважає, що проведення екстрадиції без рішення Апеляційного суду міста Києва є брутальним порушенням вимог частини 3 статті 129 Конституції України, яка передбачає забезпечення права кожної людини на апеляційне оскарження рішення суду.

Крім того під час провадження Уповноваженого з прав людини було з’ясовано, що заарештований Сусаров всупереч статті 59 Конституції України та пункту 13 статті 20 Закону України «Про біженців» протягом значного часу не мав можливості реалізувати своє законне право на вільний вибір захисника.

Під час відвідання Уповноваженим з прав людини заарештованих, в тому числі Сусарова, було встановлено, що камера є занадто тісною (менше ніж 2,5 квадратних метра на людину) і не пристосована для одночасного перебування такої кількості людей (ще двох іноземців). Це є порушенням санітарних норм, які регламентують порядок тримання арештованих.

Під час розмови з Уповноваженим з прав людини Льома Сусаров звернувся з проханням щодо надання йому в Україні статусу біженця, а також поскаржився на незадовільний стан здоров’я. Після звернення Уповноваженого до адміністрації слідчого ізолятору Сусарова було переведено до медичної частини для обстеження та надання необхідної медичної допомоги.

Ці питання стали предметом подання Омбудсмана Ніни Карпачової до Генерального прокурора України Олександра Медведька. Ніна Карпачова вимагає зупинити процедуру екстрадиції з України до Російської Федерації Сусарова Льоми Лечиєвича.

01.08.2007

 

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори