пошук  
версія для друку
10.08.2007
джерело: www.korespondent.net

Партії попросили більше розповісти про кандидатів у депутати

   

Комітет виборців України зробив ряд заяв, зокрема про недостатній рівень інформації стосовно кандидатів у депутати, і про небезпеку блокування роботи ЦВК.

Про це сьогодні на прес-конференції заявив голова правління КВУ Ігор Попов, аналізуючи підсумки спостереження Комітету за початком виборчої кампанії.

За словами Попова, ЦВК наразі не змогла затвердити зразок заяви щодо голосування вдома, оскільки її члени не погодилися з тим, щоб виборець надавав документ, що підтверджує неможливість проголосувати на виборчій дільниці. А тому, зважаючи на досвід попередніх виборчих кампаній, КВУ вважає, що таке ”голосування на дому” може стати механізмом для фальсифікації виборів. У зв’язку з цим КВУ закликає членів ЦВК погодитися з нормою, за якою виборець вказував би про підставу неможливості голосувати на дільниці.

Крім того, Попов зазначив, що в КВУ не виключають виникнення проблем при формуванні дільничних виборчих комісій, пов’язуючи це, насамперед, з браком часу для підготовки, однак сподіваються, що формування територіальних виборчих комісій пройде без перешкод.
Водночас у КВУ викликає занепокоєння той факт, що, можливо, в східних регіонах країни головами комісій стануть представники Партії регіонів, а в західних - їхні політичні опоненти, хоча має бути паритет.

Разом з тим у Комітеті виборців України рекомендують  партіям розмістити повні біографії кандидатів у народні депутати та інформацію про їх доходи у партійних виданнях та на партійних Інтернет-ресурсах для загального доступу.
Відповідно до отриманих КВУ даних, висування кандидатів політичними силами проходить вільно та відкрито, ніяких перешкод у проведенні з’їздів зафіксовано не було, однак процедура обговорення та внесення кандидатів до списків відбувається недостатньо демократично, члени партій і виборці мають недостатню інформацію про тих, кого пропонується включити до виборчих списків.
Крім того, КВУ висловлює занепокоєння тим, що агітаційна кампанія триває навіть у час, коли офіційна виборча агітація заборонена, а посадові особи беруть в ній участь в робочий час.

До того ж КВУ вважає неприпустимим початок БЮТ кампанії з підготовки референдуму щодо змін до Конституції, оскільки в даних правових умовах проведення всіх процедур для підготовки референдуму до 30 вересня 2007 року є неможливим.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори