пошук  
версія для друку
15.08.2007
джерело: www.korespondent.net

Полегшення процедури голосування на дому „спокушає” до фальсифікацій

   

Центральна виборча комісія вирішила попри заперечення опозиціонерів полегшити процедуру голосування на дому. Голова правління Комітету виборців України Ігор Попов заявив в інтерв’ю, що така ухвала «створила спокусу» фальсифікувати вибори на місцях

На думку Попова, норма про голосування на дому навряд чи серйозно змінить загальні результати, але в окремих округах додасть зацікавленим партіям 3-5 відсотків. Механізм фальсифікації, стверджує голова КВУ, дуже простий. Як правило, на дільниці - 20-30 заяв від так званих «надомників», а явка становить 60-70 відсотків, відповідно, можна «написати ще 100 заяв, вийти за поріг, вкинути ці бюлетені, розписатися, а потім шукай вітра в полі»,- пояснив експерт.

Водночас, Попов стверджує, що КВУ не збирається відстежувати кількість громадян, які проголосують без власної появи на дільниці. Пов‘язані з цим зловживання таким чином неможна довести, потрібно лише «ловити порушників за руку», як в 2004-му році, зазначив він.

Нагадаємо, що блок Наша Україна - Народна Самооборона наполягав на тому, аби голосувати на дому могли лише фізично обмежені люди, які пред’являть відповідні довідки.

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль