пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
20.08.2007
Екологічні права
джерело: www.bbc.co.uk

Екологи проти добудови Ташлицької ГАЕС

   

Прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив, що вже наступного року буде виділено 120 мільйонів гривень на завершення будівництва Ташлицької ГАЕС.

Ця станція вже десятиріччя є об’єктом протестів з боку екологів.

Природоохоронні наголошують на тому, що спорудження ГАЕС затопить природний заповідник "Гранітно-степове Побужжя", який має унікальний тваринний та рослинний світ, а також загубить історичну пам’ятку - останній Гард запорізьких козаків.

Натомість представники влади кажуть, що ніякої шкоди екології від Ташлицької ГАЕС немає, а регіон Побужжя отримає лише зиск - мовляв, це вирішить проблему відключення струму та допоможе запровадити в аграрне та промислове виробництво нові технології.

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» спрямує у 2008 році на будівництво третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС 120 мільйонів гривень.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Віктор Янукович під час урочистостей з нагоди запуску другого гідроагрегату Ташлицької ГАЕС в місті Южно-Українську Миколаївські області минулого тижня.

«Ми не повинні зупинятися на досягнутому і обов’язково в 2008 році виділимо 120 мільйонів гривень для будівництва третього гідроагрегату. Як тільки обладнання буде готове, ми побудуємо третій гідроагрегат», - заявив Глава Уряду.

Науковці та низка політичних і громадських організацій назвали злочинним та протизаконним затоплення територій південного гранітно-степового Прибужжя у Миколаївській області.

Науковці кажуть, що ця територія є унікальною як ландшафтна пам’ятка.

Саме на Миколаївщині, поблизу Южноукраїнська, як твердять науковці, зосереджено понад сто біологічних видів, занесених у Червону книгу та численні види-ендеміки. На цій території у руслі Південного Бугу знаходяться пороги та острів Гард, що тісно пов’язаний з історією Запорізької Січі.

Голова Національного екологічного центру України, кандидат біологічних наук Сергій Таращук заявив Бі-Бі-Сі, що рішення прем’єра щодо швидкої добудови третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС суперечить численним рішенням судів, які не дозволяли підтоплювати Січ:

«Це авантюра! Мені прикро, що такі проекти підсовують нашим високо посадовцям. Цей проект майже 50-тирічної давнини. Це такий «свищ» з бюджету. Якщо ви піднімете історію тих організацій, які її будували, то кожні 2-3 роки проходить реорганізація. Відомо про що це говорить… Є вже підтоплення району, порушення міжнародних зобов’язань біосередовища, яке є під світовою охороною, підтоплення останнього козацького Гарду (січі). Це кричуще недотримання законів. Якщо влада не зміниться буде нанесено ще більше збитків».


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль