пошук  
версія для друку
20.08.2007
джерело: www.bbc.co.uk

Екологи проти добудови Ташлицької ГАЕС

   

Прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив, що вже наступного року буде виділено 120 мільйонів гривень на завершення будівництва Ташлицької ГАЕС.

Ця станція вже десятиріччя є об’єктом протестів з боку екологів.

Природоохоронні наголошують на тому, що спорудження ГАЕС затопить природний заповідник "Гранітно-степове Побужжя", який має унікальний тваринний та рослинний світ, а також загубить історичну пам’ятку - останній Гард запорізьких козаків.

Натомість представники влади кажуть, що ніякої шкоди екології від Ташлицької ГАЕС немає, а регіон Побужжя отримає лише зиск - мовляв, це вирішить проблему відключення струму та допоможе запровадити в аграрне та промислове виробництво нові технології.

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» спрямує у 2008 році на будівництво третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС 120 мільйонів гривень.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Віктор Янукович під час урочистостей з нагоди запуску другого гідроагрегату Ташлицької ГАЕС в місті Южно-Українську Миколаївські області минулого тижня.

«Ми не повинні зупинятися на досягнутому і обов’язково в 2008 році виділимо 120 мільйонів гривень для будівництва третього гідроагрегату. Як тільки обладнання буде готове, ми побудуємо третій гідроагрегат», - заявив Глава Уряду.

Науковці та низка політичних і громадських організацій назвали злочинним та протизаконним затоплення територій південного гранітно-степового Прибужжя у Миколаївській області.

Науковці кажуть, що ця територія є унікальною як ландшафтна пам’ятка.

Саме на Миколаївщині, поблизу Южноукраїнська, як твердять науковці, зосереджено понад сто біологічних видів, занесених у Червону книгу та численні види-ендеміки. На цій території у руслі Південного Бугу знаходяться пороги та острів Гард, що тісно пов’язаний з історією Запорізької Січі.

Голова Національного екологічного центру України, кандидат біологічних наук Сергій Таращук заявив Бі-Бі-Сі, що рішення прем’єра щодо швидкої добудови третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС суперечить численним рішенням судів, які не дозволяли підтоплювати Січ:

«Це авантюра! Мені прикро, що такі проекти підсовують нашим високо посадовцям. Цей проект майже 50-тирічної давнини. Це такий «свищ» з бюджету. Якщо ви піднімете історію тих організацій, які її будували, то кожні 2-3 роки проходить реорганізація. Відомо про що це говорить… Є вже підтоплення району, порушення міжнародних зобов’язань біосередовища, яке є під світовою охороною, підтоплення останнього козацького Гарду (січі). Це кричуще недотримання законів. Якщо влада не зміниться буде нанесено ще більше збитків».

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль