пошук  
версія для друку
21.08.2007
джерело: www.civicua.org

В Івано-Франківську консультують ВІЛ-інфікованих через мережу Інтернет

   

За участі ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" організовано роботу чотирьох регіональних ресурсно-правових центрів з організації дистанційної правової допомоги для людей, що живуть з ВІЛ. Івано-Франківське представництво мережі знаходиться на базі фонду «Солідарність», вул. Січовий Стрільців, 34.
За два останні місяці у місті надано безкоштовну юридичну консультацію близько 50 особам.
– Найчастіше звертаються близькі люди ВІЛ-позитивних осіб. Їх цікавить як можна захистити права ЛЖВ, - каже юрист фонду Марина ПОПОВИЧ. – Звернення різного характеру, в основному по цивільно-правовому кодексі України, житловому рідше адміністративному.
У фонді для людей, що живуть з ВІЛ Марина ПОПОВИЧ вже провела три загальних лекції з захисту своїх прав.
Особливістю таких центрів є те, що можна пройти консультування дистанційно та анонімно. Тобто для отримання "першої правової допомоги" ЛЖВ буде достатньо подзвонити, надіслати листа (поштою чи е-mail) до найближчого ресурсно-правового центру або звернутися до регіонального представництва ЛЖВ.
Консультанти з числа найбільш кваліфікованих адвокатів (членів Спілки адвокатів України) не тільки безкоштовно нададуть відповіді на отримані запити та свої рекомендації, але й допоможуть у підготовці необхідних документів (заяви, скарги, клопотання, позови та ін.), проінформують щодо процедури розгляду та подання юридичних документів, підготовлять юридичні висновки та коментарі за наданими заявником документами.
У справах, які безпосередньо пов’язані з розголошенням ВІЛ-статусу, відмовою в наданні медичної та соціальної допомоги, незаконним звільненням з роботи ЛЖВ, неправомірними діями правоохоронних органів та ін. також може бути забезпечено супровід адвоката на етапі досудового та судового розгляду.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль