пошук  
версія для друку
29.08.2007
джерело: www.korespondent.net

КВУ заявляє про недемократичність змін до Закону Про вибори народних депутатів

   

КВУ підтримав клопотання президента до КС про скасування змін до Закону Про вибори народних депутатів. Згідно з нововпровадженими положеннями Закону, виборці, котрі залишили українські терени і не повернулися з-за кордону за три дні до виборів, виключаються зі списків.

Речник Комітету виборців України Олександр Червоненко заявив про недемократичність нових положень.  На його думку, Закон у частині про виключення зі списків виборців громадян, котрі не повернулися в країну за три дні до виборів, обмежує права людини.

“Ця  норма є недемократичною, порушує виборчі права громадян, які  у день виборів повернуться в Україну, але не знайдуть себе у списках”, - наголосив Олександр Червоненко.

Таким чином КВУ підтримав подане раніше президентом клопотання до КС щодо невідповідності Конституції ново впроваджених змін до Закону про вибори. У поданні глави держави до КС йдеться, що виключення громадян зі списків виборців  є безпосереднім обмеженням конституційних виборчих прав громадян України та не відповідає статтям 38, 64, 70, 71 Основного Закону. 

Такі зміни було запроваджено для боротьби з фальсифікованим голосуванням замість трудових мігрантів. Відомості про перетин громадянами кордону подає Державна прикордонна служба, однак більшість заробітчан  виїхали ще до того, як почався облік на кордоні.

Тому, як зауважив речник КВУ, їх буде включено до списків виборців, а за їхніми українськими паспортами зможуть проголосувати їхні родичі. Натомість не зможуть проголосувати люди, які повернуться з відряджень або відпусток, зазначив Олександр Червоненко.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори