пошук  
версія для друку
04.09.2007 | Георгій Кобзар

Причини мору риби на Харківщині з’ясовуються

   

У минулу неділю, 2 вересня, на ділянці 181-185 км каналу Дніпро-Донбас загинуло, за різними даними – від 150 кілограмів до півтори тонни риби. Екологи озвучили тільки попередні версії мору.

Перша: у канал могли потрапити пестициди. Друга: риба загинула від недоліку кисню у воді.

Начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій Харківської облдержадміністрації Володимир Росоха вважає інакше. На його думку, причиною цієї надзвичайної ситуації є посуха, яка призвела до падіння рівня води у водоканалі Дніпро-Донбас (у районі Лозівського та Сахновщинського районів), а волога, що надійшла після дощу 30 серпня, викликала загнивання водоростей, а отже – зниження рівня кисню в 2 рази й збільшення рівня аміаку в 4,5 рази.

За інформацією інспекції з охорони навколишнього середовища, загинуло більше 1 т річкової риби (окунь, щука, плотва і т.д.).

Як стверджує В.Росоха, уся риба, яка загинула, виловлена й похована. Крім того, вжиті необхідні заходи, щоб загибла риба не потрапила на місцеві ринки. Зараз правоохоронці, ветеринарні й санітарні лікарі перевіряють усі місця торгівлі риби у Сахновщинському та Лозівському районах – щоб ніхто не купив і не з’їв протухлу рибу з каналу.

Також перекритий канал, по якому вода з каналу Дніпро-Донбас потрапляла до Краснопавлівського водоймища, що розташоване у Лозівському районі. Вода із забрудненого сховища, запевняють чиновники, у водопровід не попадає.

«Ситуація з мором риби в Харківській області перебуває під контролем», – запевняє Володимир Росоха. Хочеться вірити…

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль