пошук  
версія для друку
05.09.2007 | Георгій Кобзар

Конфліктна ситуація у Харківському метрополітені

   

Біля сотні машиністів «Харківського метрополітену» виступили проти свого керівництва. Працівники підземки стверджують, що на підприємстві постійно порушуються норми трудового законодавства, що прямо впливає на безпеку перевезення пасажирів.

Начальник метрополітену Сергій Мусєєв усі обвинувачення вважає надуманими. Він також заявляє, що у вільну профспілку (яка поки нараховує близько 100 членів, але не має юридичної реєстрації) об’єдналися недбайливі машиністи, «які не бажають працювати». І, поки «вільна профспілка» не пройде реєстрацію в органах юстиції, «серйозного відношення до неї не буде».

За словами Мусєєва, на підприємстві приділяється підвищена увага безпеки праці, перевіркам знань машиністів, і багатьом це не подобається. Начальник метро вже зустрічався з активом профспілки.

Проте, заступник голови вільної профспілки метрополітену Віктор Радомський наполягає на тому, що профспілка фактично працює і буде відстоювати права своїх членів: «Ми зараз підготуємо необхідні документи по нормативних актах, які вимагаємо переглянути, ми будемо просити, щоб усі зауваження, проведені в період з 25 до 29 серпня по фактах цькування й тиску на людей були скасовані як незаконні».

Також профспілка намагатиметься досягти поступу у питанні підвищення оплати праці.

Машиністи говорять, що, якщо навіть після реєстрації, їхні вимоги не будуть виконані, вони виступлять із пікетом.

А тим часом на підприємстві, де «приділяється підвищена увага безпеки праці», 4 вересня загинув робітник. Як повідомили в прес-службі Головного управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України в Харківській області, трагедія відбулася близько 10.20. Робітник «Харківметробуд» 51-літній Веніамін Повзанюк загинув у зв’язку з обвалом ґрунту в тунелі метро на будівництві станції «Олексіївська».

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль