пошук  
версія для друку
06.09.2007
джерело: www.profspilka.org.ua

Заява Комітету Незалежної медіа-профспілки України

   

Заява Комітету Незалежної медіа-профспілки України

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) утворилась як результат боротьби журналістів проти цензури, політичного втручання в нашу роботу, свавілля чиновників та власників ЗМІ по відношенню до журналістів. Незаперечними цінностями нашого профспілкового руху, на рівні з боротьбою проти будь-яких проявів цензури, став захист свободи слова від політичних впливів та формування самоврядної профспілки, підзвітної тільки журналістам.

Однак останнім часом, особливо під час виборчої кампанії, все виразніше окреслюються прагнення політиків використати профспілку задля своїх політичних цілей. І ми маємо чітко протидіяти цьому.

Зокрема, останні події, викликані надходженням на рахунки Київської незалежної медіа-профспілки фінансової допомоги від представників однієї з політичних партій, що бере активну участь у виборах, та піар-компанія, розгорнута навколо вступу до профспілки одного з представників цієї партії, поставили під сумнів дотримання нами проголошених принципів. Вони стали частиною інформаційної війни між учасниками виборчого процесу з метою дискредитації політичних опонентів. Профспілка, таким чином, ризикує бути втягнутою у політичну боротьбу та використаною політиками  як інструмент у своїх цілях.

Ми визнаємо, що до цієї ситуації призвела недосконалість статутних документів профспілки. Ми маємо чітко врегулювати ситуацію з членством в профспілці, отриманням та використанням благодійних коштів.

У зв’язку з цим ми прийняли рішення до завершення виборчого процесу накласти мораторій на членство прийнятих останнім часом членами профспілки діючих політиків та на використання отриманих коштів. Задля уникнення політичних спекуляцій ми звертаємось до всіх членів профспілки, які є кандидатами в народні депутати, написати у семиденний термін заяву про призупинення свого членства у профспілці.

Ми не маємо бажання виступати на боці жодної політичної сили, і будемо чітко дотримуватись цього принципу. Задля цього комітет НМПУ бере на себе зобов’язання внести на розгляд з’їзду профспілки доповнення до статутних документів, які в подальшому чітко й однозначно регулюватимуть питання вступу, членства та виключення з профспілки,  а також  правила отримання та використання благодійної чи іншої фінансової допомоги.

НМПУ також має намір публічно підтвердити припинення членства у профспілці інших журналістів, які займаються професійною політичною діяльністю.

Ухвалено Комітетом НМПУ 05 вересня 2007 року

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль