пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200723
06.09.2007 | Сергій Бунін

Свастика на стадіонах. Що далі?

   

Під час футбольного матчу «Динамо» – «Карпати», який відбувся 19 серпня у Києві, на гостьовому секторі, де знаходилось близько двохсот львівських уболівальників, був розгорнутий нацистський прапор. Через декілька хвилин людей, що тримали його, було виведено поза межі арени завдяки зусиллям фан-секь’юріті «Динамо». Щоправда їх не було затримано і не було встановлено їх особистості. На цьому цей безпрецедентний випадок в історії українського футболу не закінчився, оскільки з подібними проявами фашизму вимагає жорстко боротися ФІФА. Ситуація також ускладнюється тим, що все це відображається на іміджі нашої держави, яка сумісно з Польщею отримала право на проведення у 2012 році чемпіонату Європи з футболу.

Львів’яни негайно повідомили, що до цієї брутальної витівки не мають жодного стосунку. «Хто, як і навіщо вчинив цю провокацію належить з`ясувати органам правопорядку та правосуддя України», – стверджується в офіційній заяві ФК «Карпати». Пізніше генеральний директор львівського клубу Олександр Єфремов наголосить на тому, що провокацією керував активіст УНТП Євген Герасімов. Тим не менш, ГО «Карпати» від імені справжніх фанів команди принесло свої вибачення перед мешканцями міста-героя Києва.

За словами виконавчого директора Професійної Футбольної Ліги Анатолія Попова, у разі того, що люди, які підняли свастику є фанами «Карпат», то львів’ян покарають штрафом у розмірі 15 тисяч умовних одиниць та трьома домашніми матчами при порожніх трибунах. Якщо не буде цього доведено, те саме покарання отримає ФК «Динамо».

Довгоочікуване засідання бюро ПФЛ відбулося 28 серпня, на якому після довгої наради одноголосно була прийнята пропозиція юриста ПФЛ Валентина Скворцова передати цю справу до МВС для додаткового розслідування, оскільки наразі не існує можливості прийняти об’єктивне рішення. На думку Скворцова, цей інцидент підпадає під дію статей УК 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії) і 296 (Хуліганство)

У будь-якому випадку, постраждав український футбол і держава в цілому. Навіть, якщо знайдуть людей, причетних до цього випадку, їм буде тяжко пред’явити обвинувачення, оскільки в нашій державі пропаганда фашизму фактично є безкарною. Очевидці події наголошують на тому, що появу свастики на трибунах зустрів нацистським привітанням «Зіг Хайль» не тільки фан-сектор «Карпат». Взагалі, вже давно не новина, що ультраправі настрої популярні серед футбольних фанатів. Можливо, гарячі хлопці вважають, що скандування нацистських лозунгів сприяють побудові сильної нації? Що можна завжди керуватись правом на свободу вираження своїх політичних поглядів, яке захищене Конституцією? Невідомо, чи отримала б наша країна єврофорум, якби цей інцидент відбувся не зараз, а в минулому році. Увесь світ здригнувся, коли наші колишні конкуренти за Євро-2012, хорвати під час міжнародного поєдинку утворили велику «живу» свастику з 200 фанатів на трибунах. Невже і в нас нацизм оживе у буквальному сенсі?

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль