пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
07.09.2007
Міжнародна політика і права людини

В ЄС зростає кількість безробітних молодих людей, і при цьому бракує робочої сили

   

5 вересня Європейська Комісія опублікувала спеціальне Повідомлення, в якому висвітлила ситуацію з працевлаштуванням молоді в Європейському Союзі та запропонувала шляхи її поліпшення, повідомляє Представництво ЄК в Україні.

За даними дослідження Комісії, в Європі налічується близько 4,6 мільйонів молодих безробітних (віком від 15 до 24 років). У деяких країнах ЄС без роботи нині перебувають близько однієї третини молодих людей. Принаймні один із шістьох молодих європейців завчасно залишає школу, що відбивається на якості їхньої освіти.

Водночас, стверджує Європейська Комісія, економіка ЄС потребує інтенсивнішого залучення молоді до життя суспільства, адже в Європі наявна тенденція до старіння населення.

«Ми маємо розв’язати парадоксальну ситуацію, яка нині існує в ЄС», – прокоментував подію Європейський Комісар з питань зайнятості, соціальних справ та рівних можливостей Владімір Шпідла. «З одного боку, Європейському Союзові в певних секторах бракує робочої сили; з іншого – кількість безробітних молодих людей надто висока і вдвічі перевищує загальний рівень безробіття в ЄС», – додав Комісар.

Для відповіді на нинішні виклики Європейська Комісія пропонує низку ініціатив.

- По-перше, на її думку, більше уваги слід приділити боротьбі із завчасним залишенням школи.

- По-друге, саме на молодь мають орієнтуватися нові стратегії «гнучкої захищеності», які підвищують рівень гнучкості ринку праці в ЄС, водночас гарантуючи право працівника на соціальний захист.

- По-третє, слід заохочувати професійну мобільність молоді; для цієї мети Комісія започаткувала пілотну ініціативу «Твоя перша робота закордоном», спрямовану на полегшення пошуку роботи в іншій країні ЄС.

- Нарешті, Комісія пропонує більшу увагу приділити залученню молоді в процес ухвалення рішень в ЄС, зокрема тих, що стосуються проблем молодих людей.

Нинішнє Повідомлення Комісії ґрунтується на тривалих консультаціях із Форумом європейської молоді. Воно стане основою майбутніх ініціатив європейських інституцій у цій сфері.

Повний текст спеціального Повідомлення ЄК англійською або французькою можна знайти на:

http://www.europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/07/1281&format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=en.

За інформацією «Громадського інформаційно-аналітичного Центру для молоді»

 

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль