пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
08.09.2007
Міжетнічні відносини
джерело: www.radiosvoboda.org

У Криму проросійські активісти вимагають закриття української гімназії

   

7 вересня вони намагалися зірвати у ній навчальний процес. Втім, учасників акції виявилося утричі менше, аніж правоохоронців і вони відмовилися від цієї затії.
Два десятки активістів проросійських організацій під стінами єдиної в Сімферополі україномовної гімназії і пів сотні міліціонерів в автобусі на автостоянці поруч – не відволікли гімназистів від занять. Тільки група п’ятикласників, проходячи з фізкультури і побачивши російський триколор, обсвистала пікетувальників.

 «Ні подальшій українізації громадського життя та освіти нашого історично російського півострова!»

Останніх хоч і не багато, але налаштовані вони агресивно. Учасники пікетування закликали закрити українську гімназію, а в її приміщеннях відкрити «музей бандерівської окупації Криму та Севастополя». У резолюції пікету її автори заявили, що альтернативи народно-визвольної боротьби російського народу Криму не існує. За півгодини після початку акції її учасники розійшлися.

У дирекції гімназії сказали, що пікет навчальному процесові не зашкодив. Водночас голова громадської організації «Український дім» Андрій Щекун вважає, що сьогоднішнє пікетування із вимогою закрити українську гімназію у Сімферополі загрожує регіональній безпеці і це – лише одна ланка небезпечної тенденції.

«Кримська влада підіграє екстремістам»

Андрій Щекун повідомив, що Рада міністрів АРК ухвалила рішення кошти в сумі 400 тисяч гривень, виділених із Державного бюджету України на будівництво єдиної на Південному узбережжі Криму україномовної школи, перекинути на ремонт однієї з багатьох російськомовних шкіл у Судацькому регіоні. Оскільки на Судак виділялися кошти із Республіканського бюджету АРК, то представники 8 громадських організацій автономії запідозрили кримський уряд у створенні корупційної схеми і звернулися до Прокуратури Криму з проханням перевірити правомірність використання коштів, виділених Держбюджетом України на будівництво саме української школи в Ялті.

У прес-службі кримського уряду підтвердили наміри урядовців змінити призначення бюджетних 400 тисяч, але пояснити і прокоментувати ситуацію пообіцяли пізніше.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль