пошук  
версія для друку
08.09.2007
джерело: www.cvu.org.ua

Використання адмінресурсу істотно не вплине на результати позачергових виборів

   

За підсумками моніторингу КВУ констатує, що використання жорстких проявів адміністративного ресурсу, таких як тиск на виборця, його залякування з боку посадових осіб на позачергових виборах практично не застосовуються.

Найбільшою проблемою застосування адміністративного ресурсу на позачергових виборах є суміщення посадовими особами органів влади та місцевого самоврядування виконання своїх обов‘язків із діяльністю керівників виборчих штабів та кандидатів у народні депутати. Це приводить до використання державних ресурсів у виборчих кампаніях політичних партій, представлених у владі.

Небезпечним проявом адміністративного ресурсу стали окремі факти незаконного перешкоджання веденню виборчої агітації з боку посадових осіб.

КВУ з приємністю відмічає, що фактів збору додаткових коштів „під вибори” з боку фіскальних та інших контролюючих органів не зафіксовано. Проте, кошти для ведення кампанії партії залучали від потужних українських та закордонних фінансово-промислових груп. Не виключено, що в обмін вони отримали гарантії щодо сприяння у веденні бізнесу.

На позачергових виборах 2007 року значно зросла роль судового ресурсу. В умовах недосконалих виборчих процедур та заангажованих рішень виборчих комісій рішення судів стають визначальними у проведенні кампанії. КВУ отримує все більше поки що неперевіреної інформації про спроби тиску та підкупу суддів, що розглядають виборчі спори.

КВУ висловлює особливе занепокоєння можливим втягуванням у виборчу кампанію співробітників правоохоронних відомств, зважаючи на те, що їх керівники перебувають у виборчих списках різних політичних сил.

В умовах швидкоплинної і не до кінця законодавчо врегульованої кампанії, КВУ відмічає застосування так-званого „позитивного адмінресурсу” – активне використання своїх повноважень, що не виходять за межі правового поля, для належної організацій виборчого процесу.

За підрахунками КВУ близько третини керівників та заступників керівників місцевих адміністрацій, органів місцевого самоврядування формально задіяні у виборчій кампанії. Але, не зважаючи на  численні заяви, більшість з них не пішли у відпустку. А ті, які заявили про відпустки, здебільшого продовжують виконувати свої обв’язки.

повний текст звіту можна знайти тут:  www.cvu.org.ua

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори