пошук  
версія для друку
26.09.2007
джерело: www.interfax.kiev.ua

Телеканали піймали на політичній джинсі

   

Більшість сюжетів про учасників виборів у програмах новин є так званою політичною "джинсою", що свідчить про наявність корупції в ЗМІ.

Про такі результати всеукраїнського моніторингу, проведеного асоціацією "Суспільний простір" і комітетом "Рівність можливостей" у період з 1 серпня по 24 вересня поточного року повідомив глава комітету Олександр Чекмишев.

"Українські медіа переживають ще одну істотну загрозу: як міжнародні, так і українські експерти відзначають, як одну з вагомих і істотних проблем - надзвичайну корупцію", - сказав він.

"Політична "джинса" у таких обсягах носить характер тієї ж корупції в ЗМІ", - підкреслив Чекмишев.

"Таким чином, суспільство не має соціального інституту, що через масове висвітлення, спростування може розкрити випадки політичної корупції в провладних структурах і в бізнесі... Фактично в українських медіа існує загроза втрати професії, як у часи "темників", - додав він.

Чекмишев повідомив, пославшись на інформацію "з надійних джерел", що сюжети в новинних програмах загальнонаціонального телебачення коштують "від $100 тис. до $500 тис.". При цьому "джинса" є дорожчою ніж офіційна реклама в два рази.

Він також зазначив, що новинні сюжети про учасників виборчої кампанії в ЗМІ характеризуються "колосальним, нічим необґрунтованим популізмом, взаємними обвинуваченнями і викриттями, а також абсолютно відвертим замовленням".

Згідно з моніторингом, українські ЗМІ в сюжетах і матеріалах "відкрито не розмежовують" діяльність політичних лідерів і посадових осіб, "журналісти використовують менше оціночних суджень, але як і раніше виявляють прямі або сховані симпатії і прибігають до медіа-ефектів".

В Інтернеті за обсягом інформації вибори-2007 висвітлюються активніше в порівнянні з кампанією 2006 року.

На думку Чекмишева, передвиборна кампанія 2007 року в ЗМІ є набагато гіршою, ніж кампанія 2006, 2004 і 1998 років.

Чекмишев вважає, що виходом з такої кризи є роздержавлення ЗМІ, прозорість власності ЗМІ, а також створення громадського телебачення.

"Якщо такі кроки по створенню громадського телебачення не будуть зроблені до закінчення каденції президента Віктора Ющенка, це буде свідчити просто про відсутність політичної волі створити таке телебачення, оскільки наробітки, детальна концепція, конкретні плани, як це зробити - існують", - підкреслив Чекмишев.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори