пошук  
версія для друку
05.10.2007
джерело: www.cvu.org.ua

Заява щодо відповідальності за низьку якість списків виборців.

   

Навіть по закінченні позачергових виборів народних депутатів України до Комітету виборців України продовжують надходити скарги виборців про те, що вони не змогли проголосувати, оскільки не знайшли себе в списках. КВУ вважає, що проблеми зі списками виборців позбавили реалізації свого конституційного права сотень тисяч громадян.

На думку КВУ, такі порушення не повинні залишитися безкарними. Тим більше, що відповідно до ч.2 ст.212-7 Кодексу про адміністративні правопорушення за надання недостовірного списку виборців передбачено штраф у розмірі від 25 до 50 неоподаткованих мінімумів громадян. Механізмом покарання винних у низькій якості списків виборців КВУ бачить написання заяв громадянами України до органів внутрішніх справ щодо притягнення до адміністративної відповідальності керівників робочих груп з обліку виборців.

КВУ нагадує, що адміністративне стягнення накладається не пізніше як у двомісячний термін з моменту вчинення правопорушення (а таким можна вважати 9 вересня - останній  день коли робочі групи повинні виготовити списки виборців), тобто до 9 листопада. Тому КВУ закликає вже зараз подавати такі заяви.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль