пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.10.2007 | Оксана Нестеренко
Екологічні права

Екологічна інформація – маємо право знати

   

6 – 7 жовтня у с. Язловець Бучацького району Тернопільської області відбулася робоча зустріч учасників проекту «Реалізація права на доступ до екологічної інформації».

На робочу зустріч прибули ті громадські активісти, що найбільш завзято працювали на першому його етапі та вчасно подали звіти, а також експерти та технічні виконавці проекту – загалом 10 чоловік.

У роботі взяли участь: Олександр Степаненко – керівник проекту «Реалізація права доступу до екологічної інформації», ЕГО «Зелений Світ» (м. Чортків); Сергій Федоринчик – Інформаційний центр УЕА «Зелений Світ» (м. Київ); В’ячеслав Якубенко – адвокат проекту (м. Київ); Олена Устич – ВЕГО «МАМА-86» (м. Київ); Ольга Лящук – ММГО «Екоклуб» (м. Рівне); Юрій Бабінін – Спілка «Громадянський дозор» (м. Нікополь); Надія Самардак – ММГО «МАРТ» (м. Чернігів); Володимир Приступа – АДЕО «Легіони Землі» (м. Львів), Оксана Нестеренко – Харківська правозахисна група (м. Харків ); Андрій Оленюк – «Гельсінська ініціатива – ХХІ» (м. Чортків); Богдан Магомет – ЕГО «Зелений Світ» (м. Чортків).

Учасники зустрічі обговорили питання: про узагальнення результатів моніторингу дотримання права на доступ до екологічної інформації у 2007 році; про структуру та зміст моніторингової доповіді «Реалізація права на доступ до екологічної інформації»; про розподіл функцій у процесі написання та видання моніторингової доповіді; про можливості реагування на випадки ненадання органами влади екологічної інформації; інші можливі заходи за проектом (можливість внесення змін до проекту Закону України «Про інформацію», участі громадськості у процесі підготовки Національного звіту України з виконання положень Оргуської Конвенції, а також перспективи звернення до Комітету ЄЕК ООН з питань дотримання Оргуської конвенції.

Під час зустрічі була проаналізована ситуація з доступом до екологічної інформації, зокрема інформації щодо використання коштів обласних бюджетних Фондів охорони навколишнього природного середовища, інформації щодо нагляду органами прокуратури за додержанням екологічних прав громадян та статистики кримінальних справ за злочинами проти довкілля, інформації щодо виконання Постанови Верховної Ради України «Про інформування громадськості з питань, що стосуються довкілля», інформації про екологічні та медичні наслідки Чорнобильської катастрофи, інформації щодо підприємств – основних забруднювачів довкілля.

Аналіз стану дотримання права на доступ до екологічної інформації показав, що в Україні одержати екологічну інформацію майже неможливо, відповіді на інформаційні запити надаються не завжди й більшість з них носить формальний характер та не містять запитуваної інформації.

На думку учасників заходу порушенню права на доступ до екологічної інформації сприяє недосконале законодавство в цій сфері, а також низький рівень правової культури посадових та службових осіб їх небажання надавати екологічну інформацію.

Також була обговорена подальша стратегія дій, всі учасники зустрічі погодились щодо необхідності подальшого тісного співробітництва правозахисних та екологічних організацій, оскільки лише спільні зусилля здатні змінити ситуацію з поінформованістю громадськості на краще.

Була розроблена система заходів щодо боротьби з порушеннями органами державної влади права на доступ до екологічної інформації.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль