пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
15.10.2007 | Юрій Чумак
Доступ до інформації

Чи потраплять ЗМІ у кожен дім за такого рівня цін?

   

13 жовтня 2007 року Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» розпочало приймання передплати на періодичні друковані видання на 2008 рік.

До передплатних каталогів на 2008 рік внесено понад 11 тис. найменувань газет, журналів, книг, навчальних посібників, словників та енциклопедій за найрізноманітнішими тематичними напрямами. Передплатна кампанія – 2008 проходитиме під гаслом: «Улюблені видання – у кожен дім!»

Проте,  за повідомленням прес-служби «Укрпошти», з 13 жовтня збільшуються тарифи на прийом і доставку українських підписних періодичних друкованих видань «з метою наближення їх до рівня собівартості і скорочення збитків держпідприємств, які поширюють ці видання». Тарифи збільшені на рівень індексу інфляції протягом 2001 – 2006 років, який складає 1,57, внаслідок чого вартість передплати видань в середньому збільшиться на 10%.

І це при тому, що обсяг підписки на друковані засоби масової інформації на 2007 рік через структурні підрозділи компанії «Укрпошта» вже скоротився у порівнянні з 2006 роком на 25,1%, або на 5,686 млн. примірників – до 17 млн. примірників.

Нагадаємо, що 2006 рік державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» закінчило з чистим прибутком 23 млн. гривень, збільшивши чистий дохід на 21,3% до 2,508 млрд. гривень в порівнянні з 2005 роком.

«Укрпошта» є монополістом поштового зв’язку України. Тому, як і всяка монополія, має можливість диктувати свої розцінки на нерозвиненому українському ринку розповсюдження періодичних видань. За таких умов проголошене напередодні передплатної кампанії-2008 поштовиками гасло «Улюблені видання – у кожен дім!» може в реальності перетворитися на «Краще менше, але дорожче»…


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль