пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
24.10.2007
Міжетнічні відносини
джерело: www.bbc.co.uk

СБУ відновила практику «небажаних осіб» з Росії

   

Вандалізм на горі Говерла може призвести до повернення застосування практики небажаних осіб між Україною та Росією.

Офіційний Київ та Москва кілька місяців тому заявляли, що домовилися про скасування таких дій.

Але Служба безпеки України повідомила, що відновила статус нон-ґрата для двох російських громадян - Олександра Дугіна та Павла Заріфуліна - керівників проросійських організацій крайнього спрямування, які називають себе євразійськими.

Активісти саме цих організацій підозрюються у нещодавньому паплюженні державних символів України на горі Говерла.

Речниця СБУ Марина Остапенко повідомила, що правоохоронні органи розкрили цей злочин і звернулися до ФСБ Росії із проханням сприяти видачі Україні організаторів та виконавців.

Мова йде про одного українського і двох російських громадян, яких бачили в районі Говерли на момент скоєння злочину.

Раніше, на зустрічі з представниками єврейських громадських організацій та громад України, яку провів Віктор Ющенко, глава української держави зазначив, що напади на представників єврейської громади і розпалювання міжнаціональної ворожнечі "стоять в одному ряду з діями провокаторів, які останнім часом неодноразово намагалися сплюндрувати українські національні знаки і державні символи (на Говерлі, у Харкові, Крутах)".

«Ми маємо працювати у дусі порозуміння і поваги», – сказав Віктор Ющенко.

Президент наголосив, що його позиція у цьому питанні категорична: Служба безпеки України і правоохоронні органи мають зробити все, щоб знайти винуватців таких дій з подальшим вичерпним і жорстким покаранням згідно із законом.

Тоді ж звертаючись до учасників зустрічі, керівник СБУ Валентин Наливайченко повідомив, що за безпосередньої участі Служби безпеки правоохоронними органами притягнуто до відповідальності організатора побиття віруючих біля синагоги Бродського у Києві в 2002 році; встановлено осіб, причетних до пошкодження у травні 2006 року могил на цвинтарі у м.Житомир; спільно з органами міліції встановлено та притягнуто до відповідальності особу, яка у березні 2006 року вчинила наругу над пам’ятником Голокосту у Севастополі; притягнуто до відповідальності 3-х осіб, які вчинили серію актів вандалізму щодо пам’ятника жертвам Голокосту та на кладовищі в Одесі.

Валентин Наливайченко, за повідомленням прес-служби, повідомив також, що за дорученням Президента України в СБУ створюються спеціальні підрозділи боротьби з проявами ксенофобії.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль