пошук  
версія для друку
26.10.2007
джерело: www.korespondent.net

Товариство Меморіал опублікувало дані про жертви сталінських репресій

   

Правозахисне товариство Меморіал спільно з апаратом уповноважених з прав людини в РФ, партією Яблуко і міжнародним фондом імені Ліхачева підготувало компакт-диск Жертви політичного терору в СРСР, на якому представило відомості про його жертви.

Як повідомив керівник Меморіалу Арсеній Рогинський, за останніми даними, в Росії налічується більше 12,5 мільйонів жертв репресій.

"На сьогоднішній день наша база - приблизно 20-25% від цієї цифри. Це підсумок роботи сотень людей у величезній кількості регіонів за майже 20 років", - сказав Рогинський на прес-конференції в Москві в четвер.

Він подякував керівництву Яблука, фонду імені Ліхачева за допомогу в пошуку інформації про загиблих.

"Також допомагали уповноважений з прав людини в РФ і Міністерство внутрішніх справ РФ, Завдяки цьому ми отримали 700 тисяч імен", - сказав Рогинський. Тираж диска - п’ять тисяч екземплярів. Поширювати його планується по громадських організаціях і школах.

У свою чергу, уповноважений з прав людини в РФ Володимир Лукин, що також виступив на прес-конференції, сказав, що репресії стали однією з найтрагічніших сторінок історії Росії.

"Я думаю, такі сторінки історії, жахливі сторінки згадувати необхідно і абсолютно обов’язково. Той, хто не хоче і чинить опір тому, щоб історія ХХ століття була вивчена і продумана у всій її повноті, той просто не піклуються про майбутнє нашої держави", - сказав він.

Цього року Росія згадує жертви репресій 1934-1937 років.

Нагадаємо, що в липні британське видання The Times розповіло про методичні рекомендації, що з’явилися в Росії для викладачів історії і суспільствознавства, автори яких приховують жахи репресій в Радянському Союзі і пропагують погляди Володимира Путіна на політику і історію.

Ці рекомендації покликані стати основою для написання наступного року нових шкільних підручників. Міністерство освіти, проте, заявляє, що вони не будуть обов’язковими.

Йосипа Сталіна автори підручника називають "найуспішнішим" з радянських лідерів, а створення тюремних трудових таборів і масові чистки виправдовують як необхідну складову заходів по створенню великої країни.

Виступаючи в червні на конференції перед викладачами в своїй заміській резиденції, Путін схвалив дані рекомендації.*

Він визнав, що проведені Сталіним в 1937 році чистки були жахливими, але сказав, що "в інших країнах було ще страшніше". У виправдання багаторічних репресій в Радянському Союзі він заявив: "У нас не було таких чорних сторінок, як нацизм".

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори