пошук  
версія для друку
31.10.2007
джерело: www.kharkivoda.gov.ua

Встановлені імена 114 224 жертв Голодомору на Харківщині

   

Голова облдержадміністрації Арсен Аваков провів засідання оргкомітету з підготовки та проведенню в області заходів щодо вшанування пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій.

Серед питань, винесених до порядку денного засідання оргкомітету, було питання про виконання Указу Президента України від 28.03.07 «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» і відповідного доручення голови облдержадміністрації за ІІІ-й квартал поточного року. З інформацією по цій темі виступив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Ющенко.

Як повідомив заступник керівника області, за результатами проведеної роботи були встановлені імена 114 224 жертв Голодомору (в ІІ-му кварталі це число складало 76 543). Причому дані були одержані з офіційних джерел – книг реєстрації актів цивільного стану. «Учені Харківського Національного університету імені В.Каразіна вивели коефіцієнт смертності за 1929 – 1933 роки по регіонах України, який в Харкові перевищував 25%. Кількість жертв визначається фахівцями на рівні приблизно 2 мільйонів чоловік», – сказав Ярослав Ющенко.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль