пошук  
версія для друку
02.11.2007
джерело: www.newizv.ua

А як повернути українцям довіру до судової системи?

   

Рада Європи готова допомогти Україні реформувати діючу судову систему та підвищити рівень довіри суспільства до суддів.

Про це заявив уповноважений представник генерального секретаря Ради Європи в Україні Аке Петерсен у четвер на міжнародній конференції з дотримання суддівської етики в Києві, передає у п’ятницю, 2 листопада, "Deutsche Welle".

"Судовій системі не вистачає відстороненості. Судді не бажають змінюватися, тому люди їм не довіряють. Це важливо для країни, але за день цього не змінити", - наголосив Петерсен.

Він додав, що рівень незалежності представників української Феміди, а також рівень довіри до них у населення надзвичайно низький через хабарництво та політичний тиск.

Тому Рада Європи, за його словами, готова надати допомогу з підвищення кваліфікації українських суддів за європейськими нормами судочинства.

Водночас голова Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права Микола Оніщук зазначив, що вже на першій сесії парламенту 6 скликання розглянуть низку законопроектів щодо відповідальності суддів. Оніщук вважає, що за два роки ситуація в судовій системі України має змінитися.

У зв’язку з цим варто зазначити, що нещодавно українські правозахисники оприлюднили інформацію, яка дійсно змушує сумніватися в якості вітчизняної судової системи. Наприклад, за даними статистичного огляду "Кримінальні покарання в Україні", можливість отримати виправдання в українських судах (маються на увазі кримінальні справи) становить лише 0,5% - це надзвичайно низький показник.

У цьому світлі "шансом на справедливість" для підслідних залишається введення в Україні суду присяжних, які здатні в корені змінити суть кримінального процесу. Водночас БЮТ та НУ-НС, які планують сформувати коаліцію у парламенті нового скликання, пропонують ввести інститут виборних суддів.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори