пошук  
версія для друку
06.11.2007
джерело: kyiv.usembassy.gov

Грантовий конкурс «Протидія ксенофобії та сприяння етнічній толерантності»

   

Фонд сприяння демократії та Фонд розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні запрошують до участі у конкурсі зареєстровані українські громадські організації та засоби масової інформації. На розгляд прийматимуться проектні пропозиції, які сприяють етнічній толерантності та протидії ксенофобії та расизму в Україні. Мета конкурсу - підтримати ініціативи по боротьбі з ксенофобією та дискримінацією, сприяти встановленню клімату взаєморозуміння та поваги до етнічної різноманітності в країні, а також запровадити принцип однакового ставлення до людей, незалежно від їхньої расової або етнічної приналежності.

Для досягнення довготермінових та сталих результатів цієї ініціативи заохочуються співпраця та обмін інформацією між громадськими організаціями та ЗМІ, а також координація та консолідація їхніх зусиль.

Проектні заявки можуть пропонувати різні заходи, які зосереджуються на запобіганні ксенофобії та сприянні етнічній толерантності, але кожний проект має включати один або декілька з наступних компонентів:

Підвищення громадської обізнаності: проведення кампаній, спрямованих на підвищення громадської обізнаності та визнання важливості проблеми ксенофобії та етнічної нетерпимості в країні, а також сприяння визнанню проблеми урядом країни та правоохоронними органами;

Освіта: утвердження толерантності, поваги до етнічної різноманітності, нетерпимості до дискримінації шляхом проведення освітніх заходів та кампаній у засобах масової інформації;

Моніторинг: збір інформації, аналіз та повідомлення про випадки прояву ксенофобії, расової ненависті та насильства, а також про випадки пропаганди расизму та ксенофобії;

Законодавство: огляд застосування існуючих анти-дискримінаційних законів та підзаконних актів, підготовка рекомендацій щодо вдосконалення анти-дискримінаційного законодавства, розробка національних та регіональних програм запобігання расизму та етнічній нетерпимості.

Проекти можуть бути спрямовані, але не обмежуватимуться наступними напрямками:

 

Підвищення громадської обізнаності:

-  Проведення круглі столів, громадських слухань, дебатів за участю неурядових організацій, медіа, представників уряду та громадськості;

-  Залучення ЗМІ до інформування про працевлаштування та соціальний стан мігрантів та етнічних меншин, їхню роль в українському суспільстві, економіці та культурі; cтворення та розміщення соціальної реклами на теми етнічної різноманітності й інтеграції, підготовка телевізійних і радіо програм з метою боротьби з расизмом у мас-медіа.

Освіта:

-  Проведення освітніх курсів для молоді на тему толерантності;

-  Організація професійних тренінгів для представників правоохоронних органів на тему толерантності та запобіганню злочинів на ґрунті ксенофобії;

-  Проведення тренінгів для журналістів з питань подолання негативних стереотипів у репортажах про мігрантів та етнічних меншин, підвищення відповідальності в поданні інформації на теми ксенофобії та насильства щодо етнічних меншин;

-  Створення та розповсюдження друкованих інформаційних матеріалів, таких як буклети, брошури, підручники, листівки на тему ксенофобії (в рамках більшого проекту).

Моніторинг:

-  Проведення моніторингу дій скінхедів, крайніх правих шовіністичних угруповань, інших екстремістських груп;

-  Проведення на національному та місцевому рівні соціологічних досліджень та опитувань з питань ставлення громадян до ксенофобії та расизму;

-  Моніторинг випадків нападів та переслідувань, збір статистичних даних з етнічних злочинів, створення загальнонаціональної системи моніторингу та документування випадків насильства на грунті ксенофобії;

-  Створення гарячих ліній для збирання інформації про випадки етнічних злочинів та допомога жертвам цих злочинів.

Законодавство:

-  Перегляд існуючого законодавства та приведення його у відповідність з міжнародними стандартами;

-    Моніторинг та нагляд за дотримуванням існуючих законів судами. 

Посольство США має намір підтримати якісні проектні пропозиції, спрямовані на досягнення конкретних результатів, від неурядових організацій та ЗМІ з усіх регіонів України. Тривалість програм може бути різною в залежності від проекту, але не повинна перевищувати 12 місяців. Середній обсяг фінансування проекту складатиме приблизно 15,000 доларів США. Переможці конкурсу будуть оголошені у січні 2008 року.

Вимоги до учасників конкурсу:

  • Гранти надаються виключно українським неурядовим організаціям, українським ЗМІ та медіа-організаціям, зареєстрованим у відповідності до українського законодавства.
  • Організації та їхні працівники не можуть представляти політичні партії, бути призначеними або обраними на державні посади.  Партійні видання не можуть претендувати на отримання гранту.
  • Діяльність в рамках проектів повинна відбуватись лише на території України.
  • Організації заохочуються до пошуку джерел спів-фінансування від інших донорів та пропонування інших видів розподілу витрат (робота на волонтерських засадах, надання приміщення, обладнання тощо).

Правила подачі заявок:

 

Усі заявки просимо надсилати із позначкою: «На конкурс проектів «Протидія ксенофобії».

Проектні пропозиції з позначкою «ПРОТИДІЯ КСЕНОФОБІЇ» мають надійти до Офісу грантових програм Посольства США не пізніше 5 грудня 2007 року в електронному та друкованому вигляді за адресами, які зазначені нижче:

Електронні копії:[email protected] (для НГО) або [email protected]  (для ЗМІ)

Друковані копії: На конкурспроектів«Протидія ксенофобії», Офіс грантових програм, Відділ преси, освіти і культури Посольства США, вул. Глибочицька, 4, Київ, 04050.

Будь ласка, скористайтеся стандартною формою заявки Фонду сприяння демократії та інструкцією по її заповненню, які знаходяться на нашому сайті: http://kyiv.usembassy.gov/files/assistance_democracygrants_app_ukr.doc . Потенційні учасники конкурсу можуть також звертатися до Офісу грантових програм за додатковою інформацією за телефоном (044) 490-4026, або письмово за адресами  [email protected] , [email protected] . Всі учасники конкурсу будуть поінформовані (телефоном або електронною поштою) стосовно отримання їхніх заявок не пізніше 7 грудня 2007 року. Якщо Ви не одержали підтвердження про отримання Вашої проектної пропозиції після зазначеної дати, прохання зателефонувати до Офісу грантових програм.

Просимо зауважити, що неповні проектні пропозиції або заявки, що надійшли після 5 грудня 2007 року, розглядатись не будуть.

Організаціям-учасникам конкурсу не потрібно надавати рекомендації або листи підтримки від представників американської місії в Україні.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори