пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
20.11.2007 | Георгій Кобзар
Права жінок

У Харківській області безробіття має переважно жіноче обличчя

   

У Харківський обласний центр зайнятості найчастіше звертаються жінки, хоча працедавцям більше потрібні чоловіки. Про це 15 листопада у прес-центрі «Майдан Свободи» повідомив начальник Центру зайнятості Володимир Міненко.

За його словами, зараз на обліку центру перебувають близько 65% жінок. (За іншою інформацією – навіть 75%. Дивись: Жінка та чоловік = рівність?). Володимир Міненко зазначив, що «безробіття має переважно жіноче обличчя», і пояснив це тим, що відповідальніші і педантичніші жінки вважають за краще звертатися по допомогу, тоді як чоловіки намагаються самостійно вирішувати проблеми безробіття.

Як роз’яснив В. Міненко, з 2007 року працездатні інваліди можуть бути визнані безробітними. І, якщо минулого року на обліку обласної служби зайнятості знаходилось всього 120 - 130 інвалідів, то вже цього року по допомогу до Центру зайнятості звернулося близько 440 осіб з обмеженими фізичними можливостями.

За інформацією начальника Центру зайнятості, на початок листопада цього року на обліку перебували 116 тис. чоловік, в тому числі – 56,8 тис. робітників, 28,7 тис. осіб, які не мають професії та спеціальної підготовки, 30,5 тис. службовців.

При цьому, за словами Володимира Міненка, постійно в Центрі постійними залишаються 12-13 тис. вакансій. За направленнями служби зайнятості у цьому році вже працевлаштовано 53,6 тис. осіб. Зокрема, шляхом надання дотацій роботодавцям було надано роботу 2,4 тис. безробітних (зараз Харківська область отримує 23 млн. грн. на рік для створення таких робочих місць), а 1,3 тис. отримали одноразову допомогу по безробіттю для започаткування власної справи.

Як і раніше, за інформацією В. Міненка, ринок праці перенасичений юристами, економістами, кухарями, кондитерами, секретарями. Не вистачає представників «непопулярних», тобто робочих, спеціальностей: токарів, фрезерувальників, електрогазозварників, будівельників, трактористів, електромонтерів.

Для того, щоб подолати диспропорцію між ринком праці та ринком освітніх послуг, у двох областях країни – Харківській та Одеській – в якості експерименту створять учбові центри служби зайнятості, де безробітні люди, що перебувають на обліку, зможуть змінити професію або підвищити кваліфікацію.

У харківській області такий учбовий центр розмістять у приміщенні колишнього Дергачівського аграрного ліцею. Але спочатку Міносвіти і Мінпраці повинні передати приміщення ліцею на баланс Харківського обласного центру зайнятості. Тому, як повідомив Володимир Міненко, говорити про відкриття такого центру можна буде тільки через рік-півтора.

За допомогою центру, запевняє Володимир Міненко, служба зайнятості хоче підняти престиж робочих спеціальностей. Наголос у підготовці, перепідготовці і підвищенні кваліфікації буде зроблений на робочі, чоловічі, спеціальності: планується навчати токарів, будівельників, фрезерувальників, електрозварників тощо.

На питання журналіста «Прав людини» щодо того, чому при «жіночому обличчі безробіття» в центрі не навчатимуть «жіночим» спеціальностям, Володимир Міненко пояснив так: жінка може бути і токарем, і малярем. Головне, мовляв – її власне бажання.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль