пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
23.11.2007
Право на охорону здоров’я
джерело: human-rights.unian.net

Кримінальне переслідування наркоманів заважає боротися зі СНІДом

   

Громадські експерти вважають, що кримінальне переслідування наркозалежних в Україні є надмірним, що перешкоджає боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу.

Як передає кореспондент УНІАН, таку думку висловив представник Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Павло Скала сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

“Нормативно встановлений “поріг” притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне зберігання наркотиків є набагато вищим, ніж у більшості європейських країн, де епідемію ВІЛ/СНІД вже взято під контроль”, - сказав П.Скала.

На його думку, внесення змін до відповідного наказу Міністерства охорони здоров’я України дозволить залучити наркозалежних до лікування та соціальних послуг, зменшити рівень злочинності, знизити темпи поширення епідемії ВІЛ /СНІДу, туберкульозу, гепатитів.

У свою чергу голова Всеукраїнської асоціації зменшення шкоди Сергій Ботвін зазначив, що на одного засудженого наркопостачальника припадає п’ять споживачів наркотиків.

За його словами, загроза потрапити в місця позбавлення волі змушує споживачів ін’єкційних наркотиків самоізолюватися. На думку С.Ботвіна, через самоізоляцію споживачі наркотиків стають вкрай важкодоступною групою населення для проведення профілактичних заходів щодо ВІЛ/СНІД. Крім того, додав він, витрати на слідство, судовий розгляд та утримання наркозалежних за гратами обходиться державі у сотні мільйонів гривень.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль